Znamy się tylko z widzenia

Piosenką Trubadurów rozpoczęło się spotkanie z muzyką czasu PRL. Było ono drugim w projekcie Stowarzyszenia Akademia plus 50 pt: Rozśpiewany Białystok. Przedsięwzięcie dotowane przez Prezydenta Miasta Białegostoku ma na celu zachęcenie seniorów do wspólnego śpiewania i dobrej zabawy.

Spotkania organizuje Anna Tarasik, która w duecie z Wiesławem oraz Izą i Ewą przypomnieli piosenki z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Przeplatano je dumkami: rosyjską, ukraińską i białoruską. Basia zapowiadała utwory, wspominała wykonawców i zachęcała do tańca. Prowadząca spotkanie i wykonawcy nie musieli długo namawiać zebranych do śpiewu i tańca. Emocje zawładnęły wszystkimi. Uruchomione zostały nie tylko struny głosowe. Bez skrępowania, swobodnie zapełnił się parkiet. Rytmy rok and rolla, twista, cha-chy barwiły na czerwono twarze tancerzy. Seniorzy na trzy godziny wrócili do czasów swojej młodości. Do beztroski i radości.

Z prezentowanych piosenek stworzyłam historię pewnej znajomości. Być może, organizatorka z tą myślą układała kolejność. Znający się tylko z widzenia spotkali się na balu. Z całą salą śpiewali i tańczyli. Potem były romantyczne spotkania wśród spadających kasztanów. W lesie pełnym rudych rydzów. Pod parasolkami w bajkowym świecie. Zwierzenie z uczucia oj, mama, mama kocham cygana. I tak zaczęło pikać w rytmie cha-cha zakochane serduszko. Wszystko powiedziało, że ktoś pokochał.

Piękny wieczór. Było wspólne śpiewanie, dobra zabawa, radość spędzonego czasu w miłym gronie rówieśników. Dużo emocji.

Przy okazji, Akademia od początku działalności ze swoimi propozycjami trafia do seniorów. Są to oferty kierowane nie tylko do członków Stowarzyszenia lecz do szerszej społeczności.

W ramach projektu Rozśpiewany Białystok odbędą się jeszcze dwa spotkania:

 • w listopadzie – muzyka biesiadna i patriotyczna,
 • w grudniu – kolędy.

Zachęcam do udziału. Warto oddać się wspomnieniom i zabawie.

2 odpowiedzi na "Znamy się tylko z widzenia"

Dodaj komentarz
 1. Marpietka

  22 października 2016 at 09:54

  Wspanialy pomysl wspolnego spiewania, brakuje mi tego. Zaluje ,ze nie wiedzialam i nie skorzystalam.

  Odpowiedz
 2. Elżbieta Zukowska

  23 października 2016 at 20:40

  AKADEMICZKA
  Dzięki Steniu,że tam byłaś i dałaś się porwać do wspólnej zabawy. Akademia plus 50 z przyjemnością odebrała te ciepłe słowa pod jej adresem i zaprasza do dalszej zabawy z cyklu ” Rozśpiewany Białystok”.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.