„Zemsta nietoperza” arcydzieło Johanna Straussa

Już wkrótce, dziewiątego grudnia dołączy do repertuaru Opery i Filharmonii Podlaskiej arcydzieło Johanna Straussa operetka “Zemsta nietoperza” w przekładzie Juliana Tuwima. To genialne dzieło w swej świeżości i bogactwie muzycznym, sprzedające się jako utwór operowy i zarazem teatralny.

Wielki kompozytor i dyrygent Gustav Mahler sam wybrał i dyrygował operetką już w latach osiemdziesiątych XIX wieku.W operze wiedeńskiej jako dyrektor włączył ją do repertuaru operowego.

Dowcipna salonowa intryga w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem. Stary Wiedeń to prawdziwy bohater tej, jednej z najlepszych i najbardziej popularnych operetek świata!

Zabawna i wyrafinowana historia intrygi w salonowych realiach Wiednia rozbawi najbardziej wymagających widzów. Pogoń za przyjemnością i zabawą, jest głównym motorem rozgrywającej się akcji, która w operetkach kończy się szczęśliwie, pozostawiając widza oczarowanego pięknymi melodiami Johana Straussa.

“Zemsta nietoperza” to historia o tym, że całe życie jest grą a ludzie nigdy nie zdejmują masek, cały czas lawirują oszukują i to jest aktualne do dzisiaj. Reżyserem jest Andrzej Bubień, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru na Wasijewskiej w Sankt Petersburgu.

Scenografię na potrzeby spektaklu zaprojektował prof. Andrzej Dobrzycki znany białostockiej publiczności ze spektaklu: “Straszny Dwór”, “Korczak”, “Upiór w operze”, “Skrzypek na dachu” i “Traviata”. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął Grzegorz Berniak, dyrygent na stałe współpracujący z Operą i Filharmonią Podlaską. Z tancerzami pracuje znakomity choreograf Jarosław Stanich. Kostiumy autorstwa Anity Bojarskiej dopełniają magiczną scenografię. Przygotowaniem chóru zajmuje się prof. Violetta Bielecka .

Premiera “Zemsty nietoperza” odbędzie się już dziewiątego grudnia 2016 roku, operetka będzie gościła na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej do końca lutego 2017 roku.

Już można rezerwować bilety na spektakle do 26 lutego!

Zapraszamy serdecznie na spektakl wszystkich seniorów!


źródło: Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, Odeska 1, 15-406 Białystok

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.