Zdrowie seniora

W dniach 21- 27 września wraz w trzema koleżankami z redakcji senior.bialystok.pl wzięłam udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Elkoro. W planie warsztatów zdrowotnych były spotkania z lekarzem kardiologiem, neurologiem, a także wspólne gotowanie z Ewą Bałdyś – Jakuć i fundacją Elkoro.

Grupa 20 seniorek chętnych do poszerzenia wiedzy na tematy zdrowotne, telefonicznie była powiadamiana przez organizatorów o terminach.

Nieocenioną wartość miały dla nas spotkania w restauracji Kawelin z lekarzami: kardiologiem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – doc. dr. n. med. Anną Tomaszuk Kazberuk i neurologiem dr. n. med. Anną Sytą- Krzyżanowską – kierownik pododdziału udarowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

Prowadzący spotkanie wprowadził nas w temat słowami:

Usłyszycie państwo „z pierwszej ręki” o kardiologicznych schorzeniach wieku senioralnego, a o problemach z ciśnieniem tętniczym w szczególności.

Wiedza przekazana w przystępny sposób, odpowiedzi na nasze pytania, a nawet możliwość konsultacji to szczyt naszych oczekiwań. Byłyśmy zaciekawione tematem profilaktyki chorób serca i udaru mózgu, najczęstszymi schorzeniami naszego społeczeństwa. Uzyskałyśmy wiele cennych wskazówek jak zdrowo żyć i zachować czujność w stosunku do swojego organizmu. Jesteśmy za to bardzo wdzięczne.

Strzałem w dziesiątkę, można by rzec i dużym urozmaiceniem warsztatów, było wspólne gotowanie z Ewą Bałdyś – Jakuć i Fundacją Elkoro. Studio Atuty otworzyło przed nami drzwi w poniedziałek 26 września o godz. 14.00. Przez kilka godzin cała grupa krzątała się wokół specjalnie przygotowanych do tego celu stołów.

Wspólnie z miłą, młodą obsługą i energiczną instruktorką, w specjalnie przystosowanym do tego celu miejscu, skomponowałyśmy pyszne, zdrowe potrawy. W przyjaznym klimacie tego spotkania poznałyśmy nowe przepisy i smak sporządzonych na ich podstawie dań.

Sądzę, że wszystkie seniorki są zachwycone przebiegiem warsztatów. Odbyły się bowiem w miłej, a wręcz serdecznej atmosferze. Do naszych rąk trafiły przydatne gadżety, plan i przepisy, a nawet książka – Udar, poradnik dla pacjentów i ich bliskich.

Organizatorzy okazali maksimum szacunku i zainteresowania naszym życiem. To ogromna radość, że są ludzie, którzy za swój cel działania obrali taki właśnie kierunek. Pragnę im, za włożony wysiłek i profesjonalizm, w imieniu nas wszystkich podziękować.

Fundacja Elkoro założona została 29 stycznia 2016 roku. Reprezentują ją Paweł Konopka, Włodzimierz Jan Musiał i Piotr Szewczyk.

Jednym z punktów szeroko zakrojonych celów ich działania jest wspieranie edukacji zdrowotnej społeczeństwa i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych.

To szlachetna misja i gratulujemy jej wyboru.

4 odpowiedzi na "Zdrowie seniora"

Dodaj komentarz
 1. Helena

  5 października 2016 at 18:51

  Czy można jeszcse dołączyć do takich spotkań.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 2. Marianna

  6 października 2016 at 23:17

  Na pewno powiadomimy . Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz
 3. Anna

  13 października 2016 at 18:23

  Wspaniałe! Nie mogę odżałować, że nie uczestniczyłam w tych zajęciach.

  Odpowiedz
 4. Marianna

  22 grudnia 2016 at 22:33

  Z tego co wiem Fundacja Elkoro ma zamiar prężnie działać.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.