Zaproś do siebie Brave Kids

W czerwcu po raz pierwszy do Białegostoku przyjadą mali artyści z Gruzji, Słowacji, Litwy i Polski. Wezmą oni udział w projekcie Brave Kids 2017. Dzieci zamieszkają w domach polskich rodzin. Są już pierwsi chętni do ich przyjęcia, jednak wciąż poszukiwane są rodziny, u których będą mogli zatrzymać się uczestnicy projektu.

W tym roku odbędzie się już ósma edycja projektu Brave Kids, jednak po raz pierwszy młodzi artyści przyjadą również do Białegostoku. To właśnie tutaj spędzą pierwsze dwa tygodnie pobytu w Polsce / od 17 czerwca do 2 lipca 2017 roku /.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast.

Spotkanie dla rodzin goszczących i wolontariuszy odbędzie się 21 maja 2017 roku o godzinie 16:15 w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku, przy ul. Ciołkowskiego 1N.

W ramach projektu teatr Narwal wystawi 21 czerwca o godzinie 15:00 sztukę “Siedmiomilowe buty”. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na organizację Brave Kids w Białymstoku. Rezerwacja biletów pod numerem tel. 505 129 281, 537 004 382

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może zgłosić się również bezpośrednio do koordynatora projektu: Łukasz Szczepański, bravekids.bialystok@bravefestival.pl, (+ 48) 537 004 382.

Warsztaty, spotkania, widowiskowe spektakle

Podczas pobytu w Białymstoku mali goście wezmą udział w wielu warsztatach i spotkaniach, wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, łączące muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Według osób, które gościły młodych artystów z dalekich krajów podczas poprzednich edycji Brave Kids, uczestnictwo w tym projekcie to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej rodziny goszczącej.

Po takiej wizycie zmienia się życie nie tylko dzieci, które przyjeżdżają do Polski, ale również gospodarzy, u których się one zatrzymują – twierdzi Laryssa Kowalczyk, która już trzykrotnie gościła u siebie Brave Kids.

Wszyscy stają się bardziej otwarci, tolerancyjni. Z kolei dzieci, które do nas przyjeżdżają, zaczynają rozumieć, że przykładanie się do nauki i pielęgnowanie pasji pomaga kształtować lepsze życie.

W trakcie wizyty dzieci w Polsce jest zawsze mnóstwo wzruszających momentów. Zwykle wszystkim trudno się rozstać po dwóch tygodniach. Zaprzyjaźniają się ze sobą także rodziny goszczące dzieci. Powstaje wiele przyjaźni, które trwają również po zakończeniu projektu. Tworzy się naturalna społeczność Brave Kids. Dla rodzin, które zaproszą do siebie młodych artystów, przygotowano m.in. warsztaty edukacji międzykulturowej oraz pikniki integracyjne, natomiast dla dzieci z tych rodzin – specjalne zajęcia artystyczne.

Wielki finał we Wrocławiu

Po dwóch tygodniach spędzonych w Białymstoku wszystkie „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich koło Wrocławia, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zaprezentują go we Wrocławiu.

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który powstał w 2009 r. W tym roku Brave Kids odbywa się w sześciu polskich miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Obornikach Śląskich i po raz pierwszy w Białymstoku. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce najmłodsi uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział w sumie 130 dzieci, reprezentujących 24 grupy i 20 krajów z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.

Organizatorem wydarzenia w Białymstoku jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal oraz Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Widok. Natomiast partnerzy akcji to Uniwersytet w Białymstoku oraz Uniwersyteckie Centrum Kultury. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Więcej o projekcie Brave Kids: www.bravekids.eu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.