Żadanica – lalka spełniająca marzenia

Pokoje Pracy Twórczej na poddaszu WOAK polecam tym, którzy chcą odnaleźć radość w tworzeniu.

Jeden z tych pokoi, prowadzony przez Magdalenę Telmon odwiedziłam 26 września 2015 r. Wybrałam warsztat recyklingowy. Podczas tego warsztatu zrobiłam kwiat z plastikowej butelki, wykonałam elementy do naszyjnika i kolczyków. Profesjonalna i urocza instruktorka z pasją przekazywała tajniki pracy z odpadami. Zachęcona atmosferą i zaciekawiona tematem zostałam tego dnia na kolejnym warsztacie pt. “Żadanica”.

Okazało się, że w tradycji białoruskiej, żadanica – to lalka spełniająca marzenia. Przystępując do tworzenia lalki skupiamy się na marzeniu, życzeniu, które ona ma spełnić. Lalkę wykonujemy ze szmatek, sznurków, włóczki, bez użycia igły i nici. Koncentrując się na marzeniu ozdabiamy lalkę starymi koronkami, tasiemkami, guzikami. Staramy się, aby nasza żadanica była piękna, kolorowa – by nasze marzenie jak najszybciej się spełniło. A kiedy lalka spełni już nasze życzenie należy ją spalić.

Moja żadanica ma funkcję wzorca, więc nie będzie spalona, ale tej zimy zrobię jeszcze nie jedną. Radość tworzenia była dla mnie nagrodą za udział w warsztacie.

paleta

 

Nabór cały czas trwa!
Pokoje Pracy Twórczej (WOAK ul. Kilińskiego 8, Białystok)

 • zajęcia odbywają się w małych, 3-osobowych grupach, 2 razy w tygodniu, w godzinach porannych i popołudniowych;
 • wykwalifikowany instruktor plastyki,
 • miła i kameralna atmosfera,
 • koszt 50 zł za miesiąc.

Jedna odpowiedź na "Żadanica – lalka spełniająca marzenia"

Dodaj komentarz
 1. Janina

  29 października 2015 at 08:39

  Super pomysł.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.