Warto studiować na Politechnice Białostockiej

Pierwsze miejsce i kwalifikacja do realizacji projektu „Virtual and Intensive Course Developing Practical Skills of Future Engineers” w ramach konkursu Partnerstwo Strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ . Na jego realizację Politechnika otrzyma 285 219,00 euro.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu VIPSKILLS jest dr inż. Dorota Krawczyk z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska naszej Uczelni. Projekt będzie realizowany wspólnie z University of Cordoba (Hiszpania) i Vilnius College of Technologies and Design (Litwa) oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w Białystoku, przy wsparciu wielu firm i przedsiębiorstw z tych trzech krajów.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano uruchomienie szkół letnich dla studentów, które odbędą się w Białymstoku i Cordobie.

Współpraca kadry dydaktycznej z różnych uczelni i praca studentów w międzynarodowych zespołach, podczas tworzenia wspólnych projektów, umożliwi wymianę doświadczeń, unowocześnienie metod nauczania, zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w innych krajach, a przede wszystkim dostosowanie treści zajęć i umiejętności studentów do oczekiwań europejskiego rynku pracy

informuje dr inż. Dorota Krawczyk.

Projekt realizowany będzie przez 30 miesięcy, a jego pierwszym etapem są dwa kursy podnoszące kwalifikacje dydaktyczne nauczycieli w zakresie technik informatycznych i e-learningu oraz metodyki uczenia w językach obcych.

Wyniki konkursu dostępne są TUTAJ.


(Źródło: Dorota Sawicka, Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.