W karnawałowym rytmie

W karnawałowym rytmie wybrałam się na styczniowy koncert do sali Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej w Białymstoku. Jestem wielbicielką Orkiestry Salonowej, którą założyła pani Halina Domalewska organizatorka i pomysłodawczyni tej Orkiestry, która po czterech latach przerwy, wznowiła występy: sylwestrowy i karnawałowe.

Jako pierwsza zaprezentowała się Podlaska Orkiestra Salonowa. Jest to osiemnastoosobowy zespół, którego członkami są doświadczeni muzycy, członkowie orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz najzdolniejsi absolwenci białostockiej uczelni muzycznej. Orkiestra wykonuje muzykę klasyczną, salonową, operetkową, musicalową i rozrywkową .

Na wstępie Orkiestra wykonywała kilka walców wiedeńskich J. Straussa. Podczas utworów w rytmach walca wiedeńskiego i angielskiego, tanga, passo doble, samby, cha-cha, oraz rock & rola tańczyła Formacja Taneczna “KADRYL” z Białegostoku. Jest to grupa w skład której wchodzą: Mistrzowie Polski Formacji Standardowych PTT i Mistrzowie Świata Tańca Artystycznego Federacji WADF.

Opiekę trenerską nad tancerzami od początku sprawują: Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz. Jest to zawodowa para taneczna; jako trenerzy pracują od 2000 roku i prowadzą obecnie największy klub w województwie podlaskim – “KADRYL”. Współpracują z wieloma trenerami znaczącymi autorytetami w kraju. Grupa taneczna uświetnia swoimi pokazami wiele spektakli i imprez okolicznościowych!

Konferansjerem występów był Rafał Supiński młodziutki, świetnie się zapowiadający aktor, śpiewający. Jest to absolwent krakowskiej PWST, obecnie zatrudniony w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Wielką atrakcją wieczoru był występ Mateusza Stachury (baryton) – absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi, syna Dariusza Stachury, znanego śpiewaka operowego. Obecnie jest solistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Od trzech lat śpiewa w swoim zespole swingowym “Orange Note” repertuar Franka Sinatry.

Gwiazdą koncertu była również Aneta Kowalewska, która profesjonalną edukację artystyczną zaczęła w szkole estradowej im. Anny German, następnie w Białostockim Studio Piosenki. W roku 2013 ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa. Ma na koncie dwa single z teledyskami. Jej zaangażowanie i ambicja w połączeniu z talentem sprawiają, że jest doceniona przez szerokie grono odbiorców.

Aneta Kowalewska i Mateusz Stachura solo i w duecie oraz w trio z prowadzącym Rafałem Supińskim wykonali piosenki z repertuaru: Franka Sinatry, Deana Martina, Mieczysława Fogga, Sławy Przybylskiej, Luisa Armstronga, Nat King Cole.

Po przerwie muzycy zagrali utwory ze znanych filmów przedwojennych. Nad sceną ukazała się plansza z tekstami piosenek takich jak “Miłość ci wszystko wybaczy” i innych znanych szlagierów. Zadaniem muzyków i ekspertów śpiew publiczności był poprawny i sprawdziła się ona na szóstkę! Na zakończenie programu była zaśpiewana słynna piosenka – “Americano”. Owacjom, bisom i oklaskom nie było końca!

Do następnego spotkania muzycznego!


6 odpowiedzi na "W karnawałowym rytmie"

Dodaj komentarz
 1. Krystyna

  2 lutego 2016 at 23:10

  Mario, pięknie opisałaś ten koncert, na którym też miałam zaszczyt być. Chciałabym dodać, że w ubiegłym roku latem odbyły się dwa koncerty Podlaskiej Orkiestry Salonowej, oba p.t.”Wiedeńskie klimaty”. Jeden w czerwcu o którym pisała Marianna, nasza koleżanka redakcyjna, drugi 23 sierpnia, w którym uczestniczyłam i myślę, ze oddałam klimat tego koncertu w artykule z dnia 29 sierpnia. Masz rację, Podlaska Orkiestra Salonowa w swoim repertuarze ma wspaniałe utwory i wykonuje je po mistrzowsku.

  Odpowiedz
  • Maria

   2 lutego 2016 at 23:46

   Dzięki Krysiu, za pozytywną ocenę, taki komentarz dodaje weny twórczej. Nie było mi łatwo, ponieważ nie miałam prawie żadnych materiałów .Udało mi się dodzwonić do organizatora tej imprezy pani Haliny Domalewskiej jest to bardzo miła osoba ! Udzieliła mi odpowiedzi na kilka pytań .. Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 2. LP

  3 lutego 2016 at 12:23

  Miałam okazję oglądać i podziwiać występ Mateusza Stachury i towarzyszącą mu formację ” Kadryl ” 31 stycznia w kawiarni Fama. Szczególnie fascynujący był taniec mistrzowskiej pary tanecznej.
  Ps. Panią Domalewską – moją sąsiadkę – serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Maria

   4 lutego 2016 at 20:28

   Dzięki Lilu, jeśli to Twoja sąsiadka to Ci zazdroszczę i pozdrawiam obie 🙂

   Odpowiedz
 3. Krystyna

  3 lutego 2016 at 15:26

  Masz rację Mario. Pani Lucyna Syty-Prokopiuk i Pani Halina Domalewska, z którą rozmawiałam pisząc swój artykuł o Podlaskiej Orkiestrze Salonowej, to wspaniałe osoby które stworzyły Fundację Kulturalna Fama aby propagować osiągnięcia tej orkiestry i robią to z dużym sukcesem. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Maria

   4 lutego 2016 at 20:32

   Artykuł dawno napisany i już się daleko schował za dalszymi artykułami. Przecież mogłam co nie co podejrzeć. Dziękuję Ci za komentarz i przypomnienie ! Pozdrawiam serdecznie 🙂

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.