Trochę plastyki, trochę pączków

Miejski Klub Seniora w Białymstoku organizuje zajęcia plastyczne, na które już od roku uczęszczam. Zajęcia są bardzo ciekawe, inspirujące i dają mi mnóstwo satysfakcji. Prowadzone są przez pracownika klubu panią Ewelinę pasjonatkę plastyki.

Na nasze zajęcia po raz trzeci została zaproszona grupa dzieci ze szkoły podstawowej nr 7 w Białymstoku, które są jednocześnie członkami Akademii Przyszłości – siostrzanego projektu Szlachetnej Paczki. Jednoczy on wszystkich Polaków i polega na szeroko, wszechstronnie pojętej pomocy dzieciom i młodzieży. Pozwala i pomaga pokonywać bariery życiowe. Motywuje do podejmowania nowych wyzwań codzienności.

Dzieci na zajęcia przybyły z opiekunką i dwiema wolontariuszkami. Przygotowane były dla nich materiały do zrobienia kartek okolicznościowych. Praca polegała na tym, że dzieci pod okiem seniorów i przy ich pomocy wycinały wg szablonów serduszka, a następnie na podstawie własnych pomysłów naklejały na kartki. W ten sposób powstały piękne kompozycje kwiatowe.

Wycinanie i naklejanie to jedna z technik dekupażu. Słowo dekupaż pochodzi z języka francuskiego, ale ojczyzną tej techniki są Chiny. Zdobiono nią przez wiele wieków szkło, lampiony, pudełka, niewielkie meble, a nawet okna. Było to jedno z zajęć tamtejszych kobiet.

Dzieci w trakcie zajęć wykazały duże zaangażowanie i zainteresowanie sztuką plastyczną, a przy okazji dobrze się bawiły. Plastyka to zajęcie, które pobudza do twórczego działania i procesu kształtowania osobowości i postawy w stosunku do życia i samego siebie.

Po zajęciach plastycznych dzieci zostały ugoszczone słodkościami, a przede wszystkim pączkami, ponieważ zajęcia odbywały się w tłusty czwartek. Dzieci były bardzo zadowolone, odważne, otwarte i rozmowne. Można było wyczuć rodzinną atmosferę. Rozmawialiśmy na różne tematy, a przede wszystkim o zainteresowaniu i zamiłowaniu do plastyki jak również o babciach takich jak my.

Spotkanie to uważam za bardzo udane i bardzo potrzebne zarówno dzieciom jak i seniorom. Seniorzy po raz kolejny mieli okazję radośnie i przyjemnie spędzić czas wspólnie z dziećmi. Nie mogę się doczekać kolejnego takiego spotkania.

2 odpowiedzi na "Trochę plastyki, trochę pączków"

Dodaj komentarz
 1. Irena

  2 marca 2017 at 09:10

  Kiedy odbywaja sie takie zajecia?

  Odpowiedz
  • LP

   2 marca 2017 at 15:52

   Te zajęcia są w czwartki o godzinie 11:00

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.