Teatr gestów

Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” serdecznie zaprasza na niezwykły spektakl z udziałem niesłyszących aktorów i ich słyszących przyjaciół pn. „Rozmiar S”. Spektakl powstał w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” projektu edukacyjno – kulturalnego pn. „Teatr gestów”.

W wyniku kilkumiesięcznych warsztatów z udziałem osób niesłyszących i niedosłyszących prowadzonych pod okiem instruktorów – Izabeli Marii Wilczewskiej oraz Krzysztofa Zemło powstał niezwykły spektakl familijny pn. „Rozmiar S.

Jest to zabawny, błyskotliwy i przepełniony humorem sytuacyjnym spektakl, w którym aktorami są osoby niesłyszące i słyszące. Ma w sobie niezwykły czar, można się podczas niego w radosnej i ciepłej atmosferze wzruszyć, uśmiechnąć i dobrze pobawić. Jest to opowieść o uczuciach, walce dobra ze złem, nienawiści i miłości, która ostatecznie zwycięża.

Wykorzystany w spektaklu język gestów jest pomostem łączącym świat ciszy ze światem dźwięków. Powoduje, że pomiędzy głuchymi aktorami, a słyszącą publicznością zanikają bariery, przekaz jest niezwykle sugestywny, hipnotyzujący, a zarazem zrozumiały zarówno dla głuchych jak i słyszących odbiorców. Teatr gestów to jedyny w swoim rodzaju teatr, który nie zna barier językowych. Przedsięwzięcie to jest wspaniałą okazją, by lepiej poznać twórczość artystyczną niesłyszących aktorów, wniknąć w tak niezbadany teren, jakim jest Kultura Głuchych.

Przedstawienie można obejrzeć 15 grudnia 2016 r. o godz. 19:00 w Auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy

2 odpowiedzi na "Teatr gestów"

Dodaj komentarz
 1. Irena Świerżyńska

  6 grudnia 2016 at 12:40

  Oto –Migać
  Jestem myślą pośród kwiatów
  nie odzywam się z zaświatów
  ciągle chodzę po tej ziemi
  otaczają mnie też niemi
  tak naprawdę głuchoniemi
  co nie mogą mówić tak
  ale dają gestem znak
  bo też taka jest ich mowa
  lecz do myśli mądra głowa
  mało kto ich też rozumie
  w takim naszym dużym tłumie.
  Dla nich trzeba cierpliwości
  by zrozumieć zawiłości
  sens tych kółek
  pionowych ruchów ręką
  wytłumaczyć grę swej głowy
  wykrzyczeć na świat cały
  mamy także ideały
  czy nas jednak ktoś usłyszy
  w naszej tej przeklętej ciszy.

  Odpowiedz
  • Joasia

   12 grudnia 2016 at 15:30

   Wspaniałe 🙂

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.