TBS-y mają swoją bibliotekę

Kiedyś 900 książek – dziś 20000, kiedyś 21 metrów kwadratowych – dziś 250 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, kiedyś jeden pracownik – dziś trzy bibliotekarki. Tak prezentuje się Filia Nr 4 Książnicy Podlaskiej otwarta 11 stycznia 2017 roku na osiedlu TBS w Białymstoku.

Filia Nr 4 jest jedną z największych placówek Książnicy Podlaskiej. Udostępnia odwiedzającym niezwykle bogatą ofertę liczącą 20 tysięcy egzemplarzy literatury dla dorosłych, młodzieży, dzieci i 700 audiobooków. Placówka wyposażona jest w 8 stanowisk komputerowych i kącik dla najmłodszych. Można rozwijać tu swoje pasje i zainteresowania – nie tylko czytelnicze. Jest tu także wyposażony w pianino, gitarę i perkusję kącik muzyczny. Młodzi bywalcy biblioteki mogą korzystać z gier rozwijających wyobraźnię i zdolności manualne. Oferta nowo otwartej biblioteki to także różnorodne działania aktywizujące lokalną społeczność pod względem rozwoju kulturalnego. Są to: Dyskusyjny Klub Książki, Klub Filmowy “Wspaniała Czwórka”, comiesięczne turnieje na konsoli PlayStation 4 oraz zajęcia muzyczne. Z myślą o seniorach powstał Klub Aktywnego Seniora.

17 stycznia 2017 roku w Filii Nr 4 odbyło się spotkanie organizacyjne seniorów.

Do Klubu Aktywnego Seniora w tej chwili zapisało się 18 osób. Lista jest otwarta. Ideą klubu są spotkania w miłej atmosferze i chęć spędzenia wolnego czasu w miłym towarzystwie. Klubowicze będą uczestniczyć w życiu biblioteki, oglądać filmy, słuchać koncertów, dyskutować o książkach. Przewidziane są zajęcia z informatyki, spotkania z ciekawymi ludźmi. Ponadto każdy z uczestników przedstawi swoje zainteresowania i pasje, które będziemy prezentować w bibliotece

powiedziała kierowniczka biblioteki Bernadeta Śliwoniuk.

To jest początek. Pomysłów mam dużo na realizację planów. ale wszystko musi odbywać się stopniowo, gdyż mamy w założeniach działalność wielowątkową i każdej grupie i klubowi muszę przeznaczyć czas, aby nikt nie był pokrzywdzony

snuje plany kierowniczka.

Powstały Klub Aktywnego Seniora to szansa na aktywizację ludzi starszych. Potrzeba jest duża, bo jak się okazuje, Bacieczki nie są osiedlem młodych i dzieci. Mieszka tu dużo osób starszych i samotnych. Powstała biblioteka to jedyne miejsce na osiedlu, gdzie można spotkać się i miło spędzić czas.

Kierowniczce i pozostałym paniom bibliotekarkom z Filii Nr 4 Książnicy Podlaskiej z Osiedla Bacieczki TBS życzymy realizacji ambitnych planów. Seniorzy z TBS cieszą się, że mają miejsce na spotkania, do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

W Białymstoku działa 16 filii Książnicy Podlaskiej w tym jedna Esperanto-Libraro i jedna filia w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

2 odpowiedzi na "TBS-y mają swoją bibliotekę"

Dodaj komentarz
 1. Krystyna

  1 lutego 2017 at 19:10

  Krysiu – podaj dokładny adres biblioteki na TBS-ach.
  Tekst ciekawy , zainteresował mnie bardzo .

  Odpowiedz
  • Krystyna

   1 lutego 2017 at 21:42

   Dziękuję za miły komentarz ale myślę, że oprócz tekstu, zainteresowała Ciebie sama Filia nr 4 Książnicy Podlaskiej i jej oferta. Adres to ul. Komisji Edukacji Narodowej 36.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.