Tańczymy na Plantach

To już siódmy sezon na zaproszenie Stowarzyszenia Akademia plus 50 tańczymy na Plantach. 9 maja przy dużej fontannie na Plantach odbyła się inauguracja zajęć tanecznych. Było kolorowo i radośnie. A przy okazji zdrowo, bo taniec na świeżym powietrzu w gronie miłych i uśmiechniętych osób, to pomysł na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Tańce w parku trwać będą do sierpnia w każdy poniedziałek. Spotykamy się o dziesiątej przy głównej fontannie, by poruszać się w rytmach muzyki całego świata. Nawet Ci, którzy nigdy nie tańczyli, są mile widziani, mogą tylko popatrzeć. A naprawdę jest na co! Kto już tam był wie o tym doskonale, kto nie był, mamy nadzieję, że tam szybko trafi.

Podczas zajęć wykonywane będą przede wszystkim tańce etniczne oparte na starych, rdzennych elementach. Każdy z nich ma swoją historię – ich korzenie tkwią głęboko w danym języku, plemieniu, narodzie. Nauczymy się różnych tańców: rosyjskich, polskich, bałkańskich, żydowskich, francuskich, Europy, Azji, nawet Ameryki Południowej. Będą też tańce: kwiatów, Aniołów, Wody, Powietrza, Ziemi, Księżyca i Słońca.

Nie trzeba się rejestrować tylko przyjść i dobrze się bawić! Jest słonecznie i kolorowo!

Podczas tańca jest bardzo miła atmosfera, wszyscy się do siebie uśmiechają, przyciągając zainteresowanych spacerowiczów, którzy chętnie dołączają do dużego koła i razem się cieszą.

Seniorzy i nie tylko tańczą przy muzyce różnych narodów, są tańce: bałkańskie, żydowskie, białoruskie, ukraińskie, hiszpańskie.

Zajęcia prowadzi pasjonatka tańca Iwona Dzierma, instruktorka kinezjologii edukacyjnej i tańców w kręgu.

Dzięki tańcom mamy lepszą kondycję fizyczną i psychiczną, zgrabniej w rytmie tańca się poruszamy.

Tańczymy co w duszy gra! W rytmach całego świata z Akademią plus 50.

Seniorzy naprawdę warto do nas dołączyć!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.