Szpilka na podium

Z radości informujemy, że Kabaret Seniorów “Szpilka” działający przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku, zajął pierwsze miejsce na 17 Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów „ARS” 2016 we Włocławku w kategorii kabaretów! Wyróżnienie indywidualne w kategorii „aktor” otrzymała zaś pani Grażyna Ołdziejewska ze “Szpilki” za skecz „Rolniczka”.

Przegląd odbywa się od 1979 roku. Jest to impreza o profilu artystycznym i metodycznym obejmująca swoim zasięgiem wszystkie województwa. Od 1994 r. na wniosek Seniorów przegląd odbywa się co dwa lata, a poprzedzają go eliminacje wojewódzkie.

Kabaret “Szpilka“ rozpoczął swą działalność w 1980 roku przy Miejskim Domu Kultury w Białymstoku pod kierownictwem Barbary Małyszko.W latach 1984 – 1988 kabaret działał pod patronatem Izby Rzemieślniczej, a od 1989 roku pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Przez ten okres, przez zespół przewinęło się ponad 100 osób. Obecnie zespół liczy dwadzieścia trzy osoby, ludzi pełnych pasji i zapału. Kierownikiem artystycznym jest Anna Dudzińska – muzyk i choreograf. Dużą rolę w zespole odgrywają muzycy. Było ich wielu: Tadeusz Trojanowski, Krzysztof Szafara, Alfred Gruberski, Stefan Kopa, Miroslaw Jaroszuk.Obecnie zespołowi przygrywają Jerzy Kruszewski na akordeonie i Robert Panek na klarnecie.

Kabaret przedstawia własną twórczość. Piszą własne teksty skeczów i pieśni.Występują w kraju i zagranicą, miedzy innymi: Białorusi, Litwie, Ukrainie, Holandii, Niemczech. Na ich koncie jest ponad tysiąc koncertów. Są laureatami wielu pierwszych nagród w kategorii zespołów kabaretowych i teatralnych. Szczycą się Złotą Odznaką Zarządu Głównego Emerytów i Rencistów.

W ubiegłym roku zespół hucznie obchodził 35 – lecie swojej działalności. Pisaliśmy o tym na naszej stronie (kliknij tutaj).

Życzymy zespołowi dużo sukcesów na scenach w kraju i zagranicą.


źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji i Kultury w Białymstoku

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.