SREBRO NIE ZŁOTO – wyniki konkursu 9 grudnia o 13.00

Kapituła konkursowa pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej, dziennikarki i autorki książek przystąpiła do pracy i zaczęła sprawdzać prace konkursowe II edycji Konkursu Literackiego SREBRO NIE ZŁOTO. W kapitule zasiadają: Dorota Skołowska z Radia Białystok, Dominik Sołowiej – krytyk literacki, dziennikarz, wydawca, Grzegorz Kowalski z Książnicy Podlaskiej, Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski, redaktor naczelna senior.bialystok.pl oraz Jolanta Falkowska, sekretarz Kapituły z Redakcji Senior Białystok.

W 2016 r. konkurs rozszerzył swoją formułę. Tym razem zaprosiliśmy twórców wszystkich gatunków literackich – łącznie z bajkami, kartkami z pamiętnika, a nawet powieściami. Życie, codzienność, wspomnienia, miłość, a także troski … i wszystko co Wam w duszy gra mogło być tematem prac konkursowych.

Do konkursu wpłynęło 55 prac w tym: 39 wierszy, 10 opowiadań, 1 pamiętnik, 3 humoreski i 2 bajki. Są to prace z Białegostoku (31 prac), z województwa podlaskiego i innych części Polski. (24 prace). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem.

Ogłoszenie wyników nastąpi na gali konkursu SREBRO NIE ZŁOTO, która odbędzie się 9 grudnia o godz. 13.00 w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i wszystkich miłośników literatury. Wstęp wolny:)

Organizatorzy II edycji konkursu to: Redakcja Senior Białystok, Stowarzyszenie Akademia plus 50 oraz Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku.


Drugą edycję Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.logo_wojewodztwo

Konkurs jest częścią zadania „Akademia pełni życia” realizowanego przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.
logo

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.