SREBRO NIE ZŁOTO – wyniki konkursu 9 grudnia o 13.00

Kapituła konkursowa pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej, dziennikarki i autorki książek przystąpiła do pracy i zaczęła sprawdzać prace konkursowe II edycji Konkursu Literackiego SREBRO NIE ZŁOTO. W kapitule zasiadają: Dorota Skołowska z Radia Białystok, Dominik Sołowiej – krytyk literacki, dziennikarz, wydawca, Grzegorz Kowalski z Książnicy Podlaskiej, Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski, redaktor naczelna senior.bialystok.pl oraz Jolanta Falkowska, sekretarz Kapituły z Redakcji Senior Białystok.

W 2016 r. konkurs rozszerzył swoją formułę. Tym razem zaprosiliśmy twórców wszystkich gatunków literackich – łącznie z bajkami, kartkami z pamiętnika, a nawet powieściami. Życie, codzienność, wspomnienia, miłość, a także troski … i wszystko co Wam w duszy gra mogło być tematem prac konkursowych.

Do konkursu wpłynęło 55 prac w tym: 39 wierszy, 10 opowiadań, 1 pamiętnik, 3 humoreski i 2 bajki. Są to prace z Białegostoku (31 prac), z województwa podlaskiego i innych części Polski. (24 prace). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem.

Ogłoszenie wyników nastąpi na gali konkursu SREBRO NIE ZŁOTO, która odbędzie się 9 grudnia o godz. 13.00 w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i wszystkich miłośników literatury. Wstęp wolny:)

Organizatorzy II edycji konkursu to: Redakcja Senior Białystok, Stowarzyszenie Akademia plus 50 oraz Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku.


Drugą edycję Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.logo_wojewodztwo

Konkurs jest częścią zadania „Akademia pełni życia” realizowanego przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.
logo

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *