Roztańczone poniedziałki

Potrzebujesz zabiegów rehabilitacyjnych? któż ich nie potrzebuje? Polecam taniec jako zabieg terapeutyczny. Pomóż sobie sam a nie będziesz potrzebował lekarzy rehabilitantów.

Od pięciu lat mamy okazję i ogromną przyjemność spotykać się na białostockich Plantach przy fontannie, by potańczyć.

Tak, tak latem o 10 rano tańczymy w parku tańce etniczne. Zajęcia prowadzi pasjonatka tańca Iwona Dzierma. Osoba pozytywnie zakręcona, arteterapeutka, instruktorka kinezjologii edukacyjnej i tańców w kręgu.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Akademię 50+ w ramach programów aktywizacji seniorów. Tańce przy fontannie cieszą się dużym zainteresowaniem pań 50+. Od początku uczestniczę w tych zajęciach z ogromną radością. Jest to wspaniała gimnastyka, dzięki tej porcji ruchu nasze ciało jest zdrowsze, sprawniejsze, bardziej skoordynowane. Nasze spotkania z tańcem to także świetna zabawa i relaks. Tańczymy do pięknej muzyki różnych narodów. Były tańce greckie, irlandzkie, rosyjskie, bułgarskie, izraelskie, rumuńskie, angielskie i inne. Instruktorka pokazuje proste kroki a my z radością je powtarzamy i tańczymy.

“Można się mylić”

– mówi Iwona i od razu następuje rozluźnienie, znika stres, a muzyka prowadzi.

W poniedziałek 8 czerwca rozpoczęłyśmy tegoroczną edycję Tańców przy fontannie. Ponad 20 osób uczestniczyło w tym spotkaniu. Wiele z nich tańczy od kilku lat, ale były również osoby “nowe” i świetnie sobie radziły. Zapraszamy do naszego roztańczonego kręgu przypadkowych przechodów, parkowych spacerowiczów , którzy chętnie do nas przyłączają.

Zapraszam nasze czytelniczki do tańca. Spotkajmy się przy fontannie na Plantach w każdy letni poniedziałek o 10 rano. Przyjdźcie, bo warto.

Jedna odpowiedź na "Roztańczone poniedziałki"

Dodaj komentarz
 1. Mar

  19 grudnia 2016 at 00:48

  I JA TAM BYŁEM 8 czerwca.
  Pięknie to wygląda i się odbywa .
  POLECAM w przyszłym roku …….. WSZYSTKIM

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.