Rodzina i seniorzy

Tegoroczna edycja Podlaskich Dni Rodziny odbywa się pod hasłem „W rodzinie siła”. Trwa od 1-go maja do 31-go sierpnia. Została zapoczątkowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w 2002 r. Włączyły się w nią samorządy lokalne, organizacje pozarządowe, różne instytucje oraz społeczeństwo.

Podlaskie Dni Rodziny to cykl spotkań, który ma na celu promowanie rodziny i jej wartości, takich jak bezpieczeństwo, szacunek, miłość czy empatia oraz budowanie pozytywnych relacji między rodzicami i dziećmi. To również czas działań edukacyjnych, prozdrowotnych, profilaktycznych i rekreacyjnych.

W ramach XIV Podlaskich Dni Rodziny Miejski Klub Seniora w Białymstoku zorganizował dzieciom – podopiecznym działu ds. Asysty Rodziny – imprezę. Odbyła się ona w ogrodzie przy M.K.S. Dzieci przybyły razem z rodzicami i opiekunami. Seniorzy wystawili sztukę pt. „Śpiąca Królewna”. Opiekunki przygotowały różne gry i zabawy. Brali w nich również udział seniorzy. Rodzice dzieci byli mile zaskoczeni, że seniorzy mogą z siebie dać tak dużo radości. Śpiewom, tańcom i zabawom przy muzyce, herbatce i ciasteczkach nie było końca.

Impreza była bardzo udana i potrzebna zarówno dzieciom, rodzicom jak i seniorom. Nam było bardzo miło, że mogliśmy wolny czas spędzić razem z dziećmi. Dla dzieci i ich rodziców było to spotkanie edukacyjne i integracja międzypokoleniowa oraz zachęta do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Jedna odpowiedź na "Rodzina i seniorzy"

Dodaj komentarz
  1. LP

    12 lipca 2016 at 14:13

    Zauważyłam, że takie imprezy dla dzieci,szczególnie z takich rodzin są bardzo potrzebne.Wszyscy: seniorzy, dzieci i rodzice świetnie się bawili. Byli bardzo zaangażowani we wszystkich zabawach.
    Dzięki Bożenko za artykuł.Pozdrawiam

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.