Podlascy seniorzy – wpływamy na zmiany

Drodzy Seniorzy! Warto wpływać na pozytywne zmiany w naszym otoczeniu i w życiu, prawda? Chcemy zaproponować Wam coś nowego i ciekawego w projekcie „Podlascy Seniorzy – wpływamy na zmiany”.

Stowarzyszenie Szukamy Polski i Redakcja Seniora zapraszają wszystkich otwartych, aktywnych seniorów z naszego regionu do wspólnej nauki i wspólnej aktywności w tworzeniu informacji. Nauczymy się pisania relacji, zaproszeń i prezentacji przykładów działań Waszych koleżanek i kolegów, UTW, Rad Seniora oraz różnych podlaskich organizacji i instytucji pracujących na rzecz osób starszych. Mamy doświadczenie w przygotowaniu do pracy redakcyjnej grupy białostockich seniorów, która już ponad dwa lata redaguje stronę senior.bialystok.pl, wyróżnioną wpisem do Złotej Księgi Dobrych Praktyk Rzecznika Praw Obywatelskich (prowadzenie senior.bialystok.pl zgłosiła do tej nagrody Akademia plus 50). Redakcja Senior Białystok też podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami z pracy dziennikarskiej

W 6 powiatach województwa podlaskiego będziemy:
– uczyć się dziennikarstwa obywatelskiego,
– uczestniczyć w szkoleniach komputerowych, komunikacyjnych, dziennikarskich i partycypacyjnych,
– tworzyć Redakcję Seniora i stronę internetową 
podlascyseniorzy.pl, którą wspólnie wypełnimy treścią,
– pisać o tym, co ciekawe, ważne i wartościowe,
– uczyć się aktywności i partnerstwa;
– poznawać „Program na rzecz osób starszych w województwie podlaskim na lata 
2016 – 2020”.

Poszukujemy osób, które znają podstawy komputera i lubią (chcą polubić) pisać. Zapraszamy zainteresowanych seniorów z powiatów: suwalskiego, łomżyńskiego, bielskiego, hajnowskiego i białostockiego do udziału w projekcie lub opiniowaniu (konsultowaniu) jego efektów oraz do współpracy. Aby komunikacja między podlaskim seniorami była coraz lepsza.

Szczegółowe Informacje i kontakt:

Jolanta Wołągiewicz, koordynator projektu, tel. 604 627 744, e-mail: jolanta.wolagiewicz@gmail.com

Projekt “Podlascy seniorzy – wpływamy na zmiany” jest dofinansowany z Programu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.