Pielęgnowanie skóry dojrzałej

Czemu służy nanotechnologia w kosmetyce, technologia laserowa, kriolipoliza? O tym można było dowiedzieć się na spotkaniu przygotowanym przez Akademię plus 50. Z inicjatywy Akademii cyklicznie w każdą środę o 17:00 spotykają się seniorki i seniorzy, zgłębiając z pomocą eksperta jakiś ważny i przydatny w życiu temat.

Tym razem można było poszerzyć wiedzę z zakresu kosmetologii. Temat spotkania brzmiał: „Światowe nowości w pielęgnacji skóry dojrzałej”.

Przywitała nas jak zawsze serdeczna Jolanta Wołągiewicz – Prezes Akadamii plus 50, a następnie przejęła inicjatywę Anna Cyunczyk, pasjonatka nowoczesnych rozwiązań w kosmetologii, niezwykle kompetentna w swojej dziedzinie – szkoleniowiec marki Sesderma, z dziesięcioletnim stażem w branży kosmetycznej.

Nie był to typowy wykład, a raczej luźna rozmowa, do której zachęciła nas już na wstępie. Porozmawiałyśmy o tym jak skutecznie chronić skórę dojrzałą, miałyśmy możliwość dowiedzieć się, co oferuje współczesna kosmetologia paniom 50+.

Anna Cyunczyk zaprezentowała nam szeroki zestaw kosmetyków hiszpańskiej firmy, chroniących skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Miałyśmy okazję poznać ich zapach i konsystencję na własnej skórze. Otrzymałyśmy próbki niektórych kosmetyków do przetestowania.

Doktor Serano – dermatolog, twórca i szef hiszpańskiej firmy kosmetycznej z Walencji w Hiszpanii co dwa lata wypuszcza na rynek produkty, oparte na najnowszej recepturze. Ma ich obecnie około trzystu, w tym prawie czterdzieści peelingów chemicznych.

Peelingi chemiczne

Są to innowacyjne zabiegi medyczne, trwające zaledwie do pięciu minut, oparte na technologii Nanotech. Peeling nanotechnologiczny naprawiający DNA, to kontrolowane złuszczanie skóry. Odbudowuje on uszkodzone komórki, chroni skórę przed promieniami UV, działa odmładzająco.

Technologia laserowa

Pozwala na głęboką regenerację skóry, zwłaszcza jeśli chodzi o blizny i rozstępy. Pomocna jest też przy redukcji zmian pigmentowych, odmładzaniu – lifting. Usuwa „kurze łapki”. Zmarszczki mimiczne, rozszerzone naczynka stają się niewidoczne.

Kriolipoliza

Nowością są zabiegi nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Nowatorska technika LipoCryo poprzez działanie miejscowe niskiej temperatury, wywołuje trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Efekt jest już widoczny po upływie trzech tygodni.

Nanotechnologia

Seria kosmetyków oparta na nanotechnologii wykorzystuje kwas fenulowy, cofający fotostarzenie się skóry, tworząc wysoką barierę ochronną.

Wszystkim polecamy też masaże. Jest ich aż dziesięć rodzajów (m.in. klasyczny, miodem, bańką chińską z elementami masażu izometrycznego, relaksacyjny kamieniami itp.

Młody wygląd i zdrowa skóra wymagają starań. Cóż, dbajmy o siebie, o swoje samopoczucie i podążajmy z duchem czasu! Korzystajmy z dobrodziejstw natury oraz nauki:)

2 odpowiedzi na "Pielęgnowanie skóry dojrzałej"

Dodaj komentarz
 1. Ula

  30 lipca 2015 at 20:02

  Warto korzystać ze spotkań w kawiarni „Spółdzielnia”, niezależnie od wieku, gdzie można poznać różne ciekawostki. O zielarstwie, o urodzie, o zrozumieniu siebie na różnych etapach życia. Prowadzące spotkania specjalistki posiadają szeroki zakres wiedzy i doświadczenia zawodowego. Serdecznie zapraszam!

  Odpowiedz
 2. Marianna

  22 sierpnia 2015 at 19:48

  Myślę,że śledząc czujnym okiem rubrykę naszego portalu „Warto tam pójść”będzie można wziąć udział w wielu ciekawych spotkaniach.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.