Opłatek z białostockimi organizacjami

Tradycyjnie w połowie grudnia prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski jest gospodarzem przedświątecznego spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Anioł rozdający opłatki, pastorałki i kolędy, Betlejemskie Światełko Pokoju, ciepłe słowa życzeń i wspólna wieczerza umiliły spotkanie w jednym z sektorów Stadionu Miejskiego i nadały mu szczególny charakter.

Doceniając ich rolę, prezydent dziękował organizacjom za służbę potrzebującym.

Życzę tego z nadzieją, że przynosi ona satysfakcję i tym, którzy świadczą pomoc i tym, którzy z niej korzystają. Życzę, aby te najpiękniejsze święta, kolędy, modlitwy i ewangelia dały siłę do pracy na kolejny rok. Spokojnych, zdrowych, pełnych satysfakcji i błogosławieństwa Bożego – Świąt Bożego Narodzenia

– powiedział.

W imieniu trzeciego sektora głos zabrała wolontariuszka Fundacji Dialog – Patrycja Tryniszewska.

To osoba wyjątkowa, która może być przykładem dla wszystkich

stwierdziła prowadząca spotkanie rzecznik prezydenta miasta – Urszula Mirończuk.

Tegoroczna laureatka Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków pod hasłem „Ośmiu Wspaniałych” życzyła nam:

Abyście mieli poczucie, że to co robicie ma sens. Zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i radości w działaniach, a także aby zawsze były siły do robienia tego, co ważne.

Prezydentowi towarzyszyli kapłani trzech wyznań: parafii Św. Rocha – ksiądz prałat Tadeusz Żdanuk, parafii prawosławnej p.w. Wszystkich Świętych – wikariusz ksiądz Piotr Pietkiewicz i Kościoła Chrześcijan Baptystów – prezbiter zboru „Droga Zbawienia” Ireneusz Dawidowicz. Wszyscy trzej duchowni w słowach ciepłych i pełnych troski składali nam serdeczne życzenia.

Życzenia świąteczne składane sobie nawzajem, podczas dzielenia się opłatkiem i prosforą poprzedziło odczytanie przez księdza Aleksandra Dobrońskiego ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Harcerskich „Otwórzmy Bramy” fragmentu Ewangelii według św. Łukasza.

W świąteczną atmosferę wprowadziły nas pastorałki śpiewane przez dzieci z osiedla Wygoda i Bagnówka, uczestniczące w miejskim programie „Wychowawca Podwórkowy”.W zdumienie i zachwyt wprawiło mnie niezwykłe brzmienie kolęd śpiewanych białym głosem przez zespół Dobryna ze Związku Ukraińców Podlasia. Z ciekawym przedstawieniem teatru cieni, obrazującym kolędę “Mario, czy już wiesz?” wystąpiły seniorki Teatru A-ha, działającego w ramach Stowarzyszenia Sztuk Wszelakich w Domu” Złota jesień”.

Za pośrednictwem harcerzy dotarło także do nas Betlejemskie Światło Pokoju. Przekazano je prezydentowi miasta i nam zebranym wraz z życzeniami:

abyśmy nie bali się iść naprzeciw wyzwaniom i problemom, przed którymi stoimy we współczesnym świecie.

Chociaż grono osób zebranych, mogło wydawać się nieco mniej liczne niż w poprzednim roku, w powietrzu czuło się wyraźnie radosną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wraz z nastrojową pieśnią “Mario czy już wiesz?” życzymy wszystkim czytelnikom radosnych i zdrowych świąt.

2 odpowiedzi na "Opłatek z białostockimi organizacjami"

Dodaj komentarz
 1. Maria

  19 grudnia 2016 at 12:53

  Pięknie Marianno ! Czytając twój artykuł czułam atmosferę z ubiegłego roku . Dzięki 🙂

  Odpowiedz
 2. Marianna

  19 grudnia 2016 at 20:23

  Niech magia świąt otula Cię Mario dźwiękami kolęd i pastorałek https://www.youtube.com/watch?v=E56_evy5Sfg

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.