O nas

Jesteśmy zespołem młodym, aktywnym, z inwencją twórczą i pełnym zapału do pracy. Uczymy się dziennikarstwa obywatelskiego i mamy nadzieję, że nasza praca spodoba się Wam.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Piszcie artykuły, relacje, zaproszenia, przesyłajcie własną twórczość (wiersze, opowiadania), historię Waszego życia i recenzje z wydarzeń, na których bywacie. Czekamy też na ciekawe zdjęcia Waszego autorstwa.

– Redakcja Senior Białystok

 

Bożena Bednarek
W czasie studiów na polonistyce zaczęłam współpracę z Radiem Białystok. I tak już zostało. Całe życie jestem związana z mediami, byłam dziennikarka radiową, tv, redaktorem portalu regionalnego, założyłam Podlaską Telewizję Pozarządową, a teraz opiekuję się stroną senior.bialystok.pl Stowarzyszenia Akademia +50. Działam w Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok i Stowarzyszeniu Szukamy Polski. Kocham literaturę piękną, seniorów i młodzież. Lubię grać w brydża.


Marianna Blaszko
Pedagog, humanistka, estetka, wielbicielka muzyki klasycznej i poezji, ufna, wierna w przyjaźni, spontaniczna. Łatwo nawiązuję kontakty, lubię przejażdżki rowerem i serdecznych, życzliwych ludzi. Jestem kobietą i patriotką.


Bożena Cylwik
Uczęszczam na zajęcia integracyjne do Miejskiego Klubu Seniora w Białymstoku. Lubię dobrą książkę, teatr, operetkę, taniec i śpiew. Jestem indywidualistką, przyjazną ludziom i zwierzętom. Zwiedziłam kawałek świata. Byłam w RFN, Kanadzie, USA i mam jeszcze dalsze plany:)


Krystyna Cylwik
Emerytka. Członek Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Radość”. Mam wiele zainteresowań, które w miarę możliwości rozwijam i realizuję. Od niedawna próbuję swoich sił w pisaniu artykułów na naszej stronie, opiekuję się działem POLITYKA SENIORALNA. Prywatnie jestem żoną i babcią sześciorga wnucząt.


Jolanta Maria Dzienis
Credo:
Z podniesionym czołem, z iskrą w szarych oczach
Z piosenką radosną na ustach, na przekór światu
Maszeruję w rytm mocno bijącego serca
Słyszę szum morza i czuję powiew halnego wiatru
Jestem tu i jestem wszędzie, jestem dniem i nocą
Uśmiechy rozdaję jak kwiaty przygodnym przechodniom
Bez skrupułów, bez złego spojrzenia, bez końca…


Jolanta Falkowska
Mieszkam w Białymstoku od dwudziestu pięciu lat. Interesuję się wydarzeniami społeczno-kulturalnymi mojego miasta. Uprawiam nordic walking, kocham podróże i dobre książki. Moją pasją jest fotografia i hafciarstwo. Jestem osobą szczerą, otwartą, z dużym poczuciem humoru.


Maria Muszyńska
Jestem niepoprawną optymistką. Należę do tych: którzy, obserwują, analizują, wyciągają wnioski i szczęściu wychodzą naprzeciw. Wszystko co robię, tworzy barwny obraz mojego życia, malowany o wschodzie i zachodzie słońca w ciągu dnia i nocą.


Lija Półjanowska
Z zawodu jestem ekonomistką. W tej chwili jestem na emeryturze. Uczęszczam na różne zajęcia organizowane przez Klub Seniora przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Białymstoku. Lubię taniec, muzykę, kino i teatr. Czytam książki. W dziennikarstwie stawiam pierwsze kroki.


Teresa Rafałowska
Jestem na emeryturze. Byłam nauczycielką. Interesuje mnie wszystko, co dzieje się na świecie. Dużo czytam, rozwiązuję krzyżówki, wyszywam. Szanuję ludzi, kocham zwierzęta i im pomagam w miarę swoich możliwości. Mam wielu przyjaciół, na których mogę liczyć.


Stenia Romanowicz
Po babciach – Stefania Antonina. Jestem białostoczanką po kądzieli, emerytowanym prawnikiem, esperantystką. Kocham ludzi, zwierzęta, moje miasto i piękne otoczenie. Interesuję się kulturą i sztuką. Działam w dwóch organizacjach pozarządowych, zamiast tabletek gimnastykuję się. Lubię tańczyć, wędrować, pielęgnować rośliny w ogrodzie, wyszywać i marzyć.


Elżbieta Urban
Jestem ciekawa ludzi i świata. Potrafię słuchać. Lubię muzykę sefardyjską i babcine konfitury z jeżyn.


Aleksandra Zawadzka
Jestem absolwentką Politechniki Białostockiej. Na emeryturze staram się robić to, na co nie miałam czasu w okresie pracy i opieki nad dzieckiem. Interesuję się fotografią, żeglarstwem, wykonuję prostą biżuterię. Cenię sobie towarzystwo ludzi i często przebywam w gronie przyjaciół. Lubię spacerować po lesie. Tam wyciszam się i dostaję zastrzyk pozytywnej energii.


Asia Żarnowska
Uwielbiam ciekawe rozmowy i wszystkie odcienie fioletu. Najlepszy relaks to jazda rowerem, a najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie pasji to zajęcia w Akademii +50 i Centrum Seniora. Najbardziej cieszy mnie nadchodzące lato i pływanie w jeziorze.


Asia i Michał Skorko
Zawodowo zajmujemy się tworzeniem i prowadzeniem stron internetowych. Wspieramy Redakcję Seniora od strony informatycznej. Z podziwem obserwujemy pracę koleżanek z redakcji.