O książce przy kawie – na Zielonych Wzgórzach

Czytelnicy chcący podyskutować o przeczytanych książkach będą mogli wkrótce zostać członkami nowego Klubu Książki. W pierwszy wtorek marca o godzinie 16.00 rusza kolejny w Białymstoku Dyskusyjny Klub Książki. Jego miejscem będzie czytelnia filii bibliotecznej nr 7 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przy ul. Zielonogórskiej 2.

Tę inicjatywę podjęły: Krystyna Szolc – bibliotekarz Książnicy Podlaskiej i kierownik tutejszej filii nr 7 – Elżbieta Tomaszuk, która o tym zamierzeniu informowała mnie już podczas ubiegłorocznej akcji Narodowe Czytania.

Dyskusyjne Kluby Książki powstały w Polsce w oparciu o angielskie wzorce. Instytut Książki w ramach programu rozwoju czytelnictwa powołał szeroką sieć klubów i ciągle poszerza swoją ofertę. Ma on na celu wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z kontaktu z wartościową literaturą.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udział swój z sukcesem zapisuje też nasza Książnica Podlaska. W Białymstoku w filiach bibliotecznych istnieje już pięć Dyskusyjnych Klubów Książki.

Uczestnictwo w klubie jest bezpłatne. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań będzie mógł przy kawie spędzić mile czas w dobrym towarzystwie, poznać interesujące pozycje książkowe.

Będzie możliwość uczestniczenia w ciekawych spotkaniach autorskich i kupienia książki z dedykacją.

– powiedziała Elżbieta Tomaszuk

Nie trzeba znać się na literaturze, ani prowadzić bardzo poważnych dyskusji. Od tego są wybitni znawcy tematu, z którymi będzie też szansa się spotkać. Spotkania to sposób na rozwój intelektualny, poznanie nowych autorów, głównie lokalnych środowisk twórczych i ich książek. W planach są także warsztaty literackie, prowadzone przez doświadczonych mentorów, których terminy są jeszcze do uzgodnienia.

Zapraszamy wszystkie osoby, które lubią czytać i rozmawiać o książkach.

7 marca o godz.16.00 spotkanie poprowadzi moderator – Krystyna Szolc.

Optymalna wielkość jednej grupy to 10-15 osób.

Na uczestników czekają zestawy ciekawych książek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.