Można? …można

Sesje plenerowe, zjawiskowo piękne chwile uchwycone obiektywem, obróbka cyfrowa zdjęć – to wszystko jest dla nas Seniorzy.

Minęło już trochę czasu od otwarcia wystawy sekcji fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w klubie osiedlowym przy ul. Gajowej 68/1 w Białymstoku, a ja nie mogę przestać o niej myśleć. Dlatego postanowiłam się podzielić z Wami moim zachwytem.

Wystawę zorganizowali członkowie sekcji fotograficznej UTW, która powstała na przełomie 2012/2013 roku, realizując program NATURE (Grundtvig). W ramach tych zajęć organizowano szkolenia plenerowe na których wspólnie omawiano zrobione zdjęcia. Na bieżąco można było poprawić błędy.

Dwudziestoosobowa grupa pasjonatów słuchała uwag, porad, a także krytyki instruktora fotografii. Dowiadywali się co można było zrobić lepiej, albo jak poprawić zdjęcie w programie komputerowym. Grupą dowodzi Irena Nikonowicz, a instruktorem aktualnie jest Krzysztof Jakubowski. Sekcja fotografiami dokumentuje także wydarzenia UTW i zamieszcza je na stronie internetowej w zakładce “kronika” www.utw.uwb.edu.pl

Uczestnicy to Seniorki i Seniorzy z ogromnym zapałem oddający się swojej pasji fotografowania całym sercem. Uczą się poprawiania cyfrowego zdjęć i tak zwanego obrabiania w komputerze. Wymaga to wiele czasu, dużej cierpliwości i sporej wiedzy.

Ta wspaniała grupa postanowiła zorganizować profesjonalną wystawę fotografii z całą jej oprawą w osiedlowym klubie. Umożliwiła im to kierowniczka obiektu Ewa Lotkowska.

Zdjęcia oprawione w antyramy z zielonym passe-partou wyglądają pięknie. Podczas otwarcia na dużym ekranie kinowym pokazywano setki prac fotograficznych którym zabrakło miejsca na ścianie. Fotograficy Seniorzy zostali obdarowani dyplomami i kwiatami. Gościnnie śpiewał i tańczył zespół Podlaskie Korale z UTW.

Jak to na otwarciu wystawy, goście zostali poczęstowani szampanem i pysznymi ciastami.

Były gratulacje, uściski i życzenia dalszych sukcesów. Inicjatywa godna naśladowania, dowodzi, że jak się chce to można wszystko. Mnie urzekły te zdjęcia, pełne przepięknej przyrody i zachwycającego klimatu Podlasia. Romantyczno – nostalgiczne, spowite poranną mgłą klimaty zostały uchwycone w fotografii bardzo realistycznie, zdawały się wychodzić do nas. Brawo Seniorki i Seniorzy z sekcji fotograficznej.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia wystawy Uroki Podlasiaklubie Gaj

Jedna odpowiedź na "Można? …można"

Dodaj komentarz
 1. Siódemka

  17 marca 2017 at 21:58

  I ja tam byłam miód i wino…… pięknie Asiu, pięknie.
  Podzielam twoje zdanie, warto zobaczyć wystawę, różne tematy, ciekawe kadry .
  To co pokazali członkowie sekcji foto UTW świadczy o tym, że nigdy nie jest za późno na odkrywanie talentu, warto spróbować, nie wiadomo, co w Tobie drzemie.
  Pozdrawiam pasjonatów fotografowania i życzę wielu udanych plenerów.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.