Listwa magnetyczna w kuchni

Porządek w kuchni to marzenie każdej osoby prowadzącej dom. Dużym wyzwaniem jest zorganizowanie jej tak, aby mieć łatwy dostęp do często używanych produktów i przyborów. Mamy wiele nowych urządzeń i gadżetów pomagających nam. Ostatnio furorę robią listwy magnetyczne, które przyciągają metalowe elementy.

W profesjonalnych kuchniach listwy magnetyczne mocowane do ściany służą do mocowania specjalistycznych noży. Kucharz ma do nich łatwy dostęp, a ponadto noże są zabezpieczone przed tępieniem ich krawędzi, co łatwo następuje, gdy leżą w szufladzie i ocierają się o inne przybory. Na rynku jest coraz więcej takich wyrobów, niestety, nie są one tanie. No ale od czego jest pomysłowość.

Postanowiłam wykorzystać listwę magnetyczną do zorganizowania sobie kącika przypraw. Zaczęłam od wyszukania listwy magnetycznej, która byłaby niedroga. Tu okazała się bardzo pomocna koleżanka Jola, która znalazła je w Internecie w cenie poniżej 10 zł za sztukę. Dalej poszło już łatwiej.

Swoje pierwsze listwy zamontowałam pod półką szafki kuchennej obok płytki gazowej. W półce wywierciłam otwory, przykręciłam listwę. Małe słoiczki po przecierze pomidorowym z metalowymi zakrętkami okazały się idealnymi pojemniczkami do przypraw sypkich typu kurkuma, curry, bazylia, papryka itp. Nakleiłam na nie nalepki i dużymi literami napisałam nazwy zawartości.

I nareszcie nie muszę nerwowo grzebać w koszyczkach z mnóstwem torebek. Dodatkowo pod pojemniczkami wygospodarowało mi się miejsce na inne niezbędne dodatki. Umieszczone w szafce przyprawy zabezpieczone są przed wpływem światła. Łatwy dostęp do przypraw zachęca do ich częstego używania, przez co przyrządzane potrawy mają bardziej wyszukany smak. Trzeba tylko uważać, aby słoiczek przyłożyć metalową pokrywką do części magnetycznej w miarę równo.

To ulepszenie pobudziło moją wyobraźnię. Wymyśliłam, że jeżeli torebki z przyprawami zamknę metalowymi klipsami posiadającymi płaską powierzchnię, to je również łatwo mogę mocować na magnetycznej listwie.

Na zdjęciach zaprezentowałam opisane przeze mnie pomysły. Listwy magnetyczne mogą być pomocne w przechowywaniu narzędzi w warsztatach. Liczę też na czytelników i czekam na Wasze pomysły w komentarzach pod artykułem.

2 odpowiedzi na "Listwa magnetyczna w kuchni"

Dodaj komentarz
 1. Jola Wołągiewicz

  19 maja 2017 at 07:40

  Ola jak pomysłowy Dobromir (kto oglądał dobranocki ten wie) :). Brawo!

  Odpowiedz
 2. Janina Jakoniuk

  23 maja 2017 at 21:53

  Brawo Olu! Bardzo pomysłowe i wygodne. I takie proste!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.