Korycińska Grupa Teatralna

Od trzech lat sławi swoją gminę amatorska grupa teatralna. Przedstawiam Korycińską Grupę Teatralną – ludzi którzy realizując swoją pasję bawią swoimi występami publiczność, dzielą się swoją radością, energią, talentem.

Korycińska Grupa Teatralna powstała we wrześniu 2013 r. w ramach realizacji projektu konkursowego Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Przygotowała i wystawiła następujące przedstawienia: „Ożenek” wg Mikołaja Gogola, „Betlejem polskie” wg Lucjana Rydla, Pani Twardowska” i „Romantyczność” wg Adama Mickiewicza, „Igraszki z diabłem” w reżyserii Bernarda Bani, aktora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Ponadto w 2015 roku przygotowała spot reklamowy „Ziomki z Korycina” zapowiadający jubileuszowe XX Ogólnopolskie Dni Truskawki w Korycinie z największą atrakcją Wielką Bitwą Truskawkową „Korycin – reszta świata”.

Grupa ma za sobą 30 występów publicznych w placówkach kulturalno-oświatowych w Korycinie i innych miejscowościach, m.in. w Warszawie, Augustowie, Sokółce, Suchowoli, Bombli. Brała udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Scenicznym „Starsi Panowie Dwaj” w Solinie, w Powiatowym i Wojewódzkim Konkursie Teatrów Wiejskich w Łomży, w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych i w obchodach Światowego Dnia Seniora w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Film z przedstawienia Korycińskiej Grupy Teatralnej:


(Na podstawie informacji przekazanych przez Elżbietę Tarachanowicz, kierowniczkę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korycinie)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.