Koncert 50 na 50

Dwudziestego lutego, wybrałam się na koncert charytatywny poświęcony Dorocie Radomskiej, która zmaga się z najtrudniejszą rolą – chorobą nowotworową.

Aktorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku związana jest ze sceną od trzydziestu lat. W walce z chorobą postanowili wesprzeć ją koledzy i koleżanki ze scen.

Przed występami przy szatni stali: wolontariusze, dziennikarze i inni z puszkami, zbierali pieniądze od osób przybyłych na występy do Opery i Filharmonii Podlaskiej na ulicę Odeską. Prawie każdy, chciał dodać swoją cegiełkę aby wesprzeć w tym trudnym okresie tą dzielną kobietę!

Podczas koncertu grał czternastoosobowy zespół muzyczny: Karina Komendera (fortepian), Kinga Pancerz (flet), Mateusz Bijak (skrzypce), Bartosz Bury (puzon), Dariusz Garbacz (skrzypce), Andrzej Jabłoński (gitara), Marcin Jadczak (perkusja), Cezary Just (gitara basowa), Konrad Korzeniewski (trąbka), Andrzej Makal (fortepian, perkusja), Rafał Makarski (gitara basowa), Marcin Nagnajewicz (gitara), Szymon Stępka (wiolonczela), Łukasz Zamaryka (perkusja).

Pierwszym utworem muzycznym, była uwertura “Upiora w Operze” (A.L Webbera). “Prześliczną wiolonczelistkę”, “Chcę znowu dzieckiem być” – fenomenalnie, wykonał Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko. “Taniec z butelkami“ ze Skrzypka na dachu – zatańczył i zaśpiewał Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej. Było to oryginalne i świetne wykonanie, dla mnie osobiście nieznane. “Adonis Rex” – wykonał Maciej Nerkowski i Wojciech Ziółkowski.

Nie zabrakło starych, słynnych piosenek : “New York, New York”, ”Everybody Needs Somebody (To Love)”, w nienagannym wykonaniu solisty o szerokiej skali głosu – Damiana Aleksandra! Występowało jeszcze wielu innych solistów…

Po każdym wykonaniu utworów, arii lub piosenek, publiczność nagradzała wykonujących ogromnymi brawami. Nie zabrakło na widowni samej Doroty Radomskiej, która przybyła prosto ze szpitala onkologicznego, wbrew zaleceniom lekarza prowadzącego. Została poproszona o zejście z loży na scenę. Była bardzo poruszona tymi występami, bardzo dziękowała przybyłym gościom za tak liczne uczestnictwo w tym dobroczynnym dziele!

Jeszcze odbędą się dwa koncerty: dwudziestego szóstego lutego w BTL i dwudziestego ósmego lutego w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

W pięćdziesiąte urodziny, 27 lutego koledzy zamierzają uzbierać i wręczyć jubilatce na leczenie 50 tysięcy złotych! Z tego wynika pomysł 50 na 50…

Każdy chętny może pomóc aktorce wsparciem finansowym w postaci darowizny bezpośrednio na konto: 42124052111111001066489327 z dopiskiem… Leczenie Doroty Radomskiej do 31 maja 2016 roku.

4 odpowiedzi na "Koncert 50 na 50"

Dodaj komentarz
 1. Krystyna

  28 lutego 2016 at 19:30

  Piękny koncert! Jeszcze szlachetniejszy cel. Bardzo dokładnie opisałaś Mario ten koncert; utwory i wykonawców. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu artystycznym. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 2. Maria

  28 lutego 2016 at 20:00

  Dziękuję ,Krystyno za pozytywną ocenę ! Czasem wydaje się,że to co robimy nie ma sensu !
  Podbudowałaś mnie 🙂

  Odpowiedz
 3. Teśka

  29 lutego 2016 at 10:52

  Sam fakt uczestnictwa w tak szlachetnym celu to jest wspaniałe. Ty jeszcze to tak pięknie opisałaś! Brawo! Jesteś pogodną, uśmiechniętą kobietą, to skąd ten pesymizm?
  Marylko, z przyjemnością przeczytałam ten artykuł.

  Odpowiedz
 4. Maria

  1 marca 2016 at 11:40

  Tesiu, dziękuję bardzo, że tak optymistycznie do tego artykułu podeszłaś.
  Ciesze się z tego powodu i serdecznie pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.