Każdy obywatel może złożyć swój projekt

Ty też możesz zostać projektantem osiedla, animatorem kultury, gospodarzem i zarządcą. Weź udział w Budżecie Obywatelskim na 2017 r., zmień swoją okolicę i sam zadecyduj o przeznaczeniu 10 mln zł.

Projekty zgłaszaj do 30 maja 2016 r., a w dniach od 4 do 18 października 2016 r. głosuj na najlepsze pomysły.

Drodzy mieszkańcy Białegostoku mamy do dyspozycji 10 milionów zł w ramach projektu budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Bądźmy aktywni, włączmy się do tej akcji. Zgłośmy swój projekt i zadecydujmy co chcielibyśmy zmieć w mieście lub na swoim osiedlu. Projekt musi być poparty przez co najmniej 20 mieszkańców naszego miasta. Do 31 maja złóż wniosek ze swoim projektem.

Przewiduje się składanie projektów w dwóch opcjach, tzn. projekty ogólnomiejskie do kwoty 1 mln zł oraz projekty osiedlowe do kwoty 250 tys. zł.

Zasady, którym powinny odpowiadać projekty zamieszczone są na stronie budzet.um.bialystok.plFormularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej można pobrać klikając TUTAJ. Formularze zgłoszeniowe w formie papierowej dostępne są w:

  • w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1
  • w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5
  • w Punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16
  • w Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22/1.

Wszelkie zapytania oraz pomoc w opracowaniu projektu możemy wyjaśnić w punktach konsultacyjnych mieszczących się w lokalach:

  • Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1 w godz. 8:00-18:00
  • Departamentu Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 w godz. 8:00-16:00
  • Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańska 22/1 w godz. 8:00-16:00

Punkty konsultacyjne będą działały do 31 maja 2016 r.

Opracowany projekt wraz z załącznikami składamy w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, w godzinach pracy Urzędu lub wysyłamy skan z oryginału na adres e-mail: budzet2017@um.bialystok.pl.

Zgłoszone projekty będą weryfikowane i zostanie sporządzona lista projektów do głosowania. Zasady weryfikacji projektów zamieszczone są na stronie budzet.um.bialystok.pl w zakładce weryfikacja projektów.

Mieszkańcy Białegostoku sami zadecydują o wyborze projektów do realizacji. W dniach od 4 do 18 października 2016 r. będziemy głosować na pomysły, które naszym zdaniem są najbardziej potrzebne miastu. Każdy białostoczanin będzie mógł wybrać 2 projekty osiedlowe oraz 1 projekt ogólnomiejski.

Na stronie budzet.um.bialystok.pl można poznać zasady głosowania.

Białostoczanie, przelejcie swoje pomysły na arkusz papieru!

W ilości jest siła. Zmieńmy swoje osiedle i miasto na lepsze i bardziej funkcjonalne.


Materiał źródłowy: budzet.um.bialystok.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.