Kawiarnia językowa zaprasza seniorów

Kawiarnia Językowa zaprasza w najbliższy wtorek  10 lutego 2015 r. o godz. 18:00 do Esperanto Cafe przy Rynku Kościuszki w Białymstoku. Cyklicznie, dwa razy w miesiącu, w każdy drugi i czwarty wtorek, Kawiarnia Językowa otwiera swoje podwoje.

Z inicjatywy Białostockiego Towarzystwa Esperantystów w 2009 roku powstała jedyna w Polsce tego typu forma spotkań ludzi, którzy chcą rozmawiać w różnych językach. Twórcom tego projektu przyświecały dwa podstawowe cele. Pierwszym było umożliwienie białostoczanom korzystania z bezpłatnego i najlepszego sposobu nauki języka poprzez swobodną konwersację przy stoliku w kawiarni, bez względu na wiek i umiejętności. Drugim celem była integracja mieszkańców naszego miasta z obcokrajowcami i mniejszościami narodowymi, wymiana doświadczeń, obopólne poznawanie kultury i tradycji.

W Kawiarni, przy stolikach oznaczonych tabliczkami z nazwami języków, oczekują na Państwa osoby dobrze znające dany język. Są to min. obcokrajowcy: studenci i wolontariusze mieszkający w Białymstoku, nauczyciele, którzy służą pomocą uczącym się. Wiele osób odwiedzających Kawiarnię posługuje się kilkoma językami, stąd oprócz cieszących się popularnością takich jak: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, białoruski, ukraiński były też języki rzadziej spotykane jak fiński, norweski, węgierski, turecki. Jest też stolik esperancki i oczywiście stolik języka polskiego, języka do rozmowy w którym, zachęcani są obcokrajowcy.

Kawiarnia Językowa cieszy się zainteresowaniem i ma wielu stałych bywalców, którzy taką formę nauki uważają za najskuteczniejszą, a kontakt z ludźmi innej kultury i tradycji za najprostszy sposób poszerzenia wiedzy o świecie. Jak twierdził filozof, który zajmował się językiem Ludwig Wittgenstein

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”.

Warto, aby białostoccy seniorzy skorzystali z takiego sposobu kontaktu z różnymi  ludźmi i językami.

Jedna odpowiedź na "Kawiarnia językowa zaprasza seniorów"

Dodaj komentarz
  1. Marianna

    11 lutego 2015 at 23:19

    Byłam tam w listopadzie i mam bardzo miłe wspomnienia. Fantastyczna okazję, aby porozmawiać z osobami z różnych stron świata. Pamiętam Urugwajczyka, który miał niesamowite poczucie humoru. Polecam jako doskonałą formę relaksu.Dzięki za przypomnienie.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *