Kawiarnia językowa zaprasza seniorów

Kawiarnia Językowa zaprasza w najbliższy wtorek  10 lutego 2015 r. o godz. 18:00 do Esperanto Cafe przy Rynku Kościuszki w Białymstoku. Cyklicznie, dwa razy w miesiącu, w każdy drugi i czwarty wtorek, Kawiarnia Językowa otwiera swoje podwoje.

Z inicjatywy Białostockiego Towarzystwa Esperantystów w 2009 roku powstała jedyna w Polsce tego typu forma spotkań ludzi, którzy chcą rozmawiać w różnych językach. Twórcom tego projektu przyświecały dwa podstawowe cele. Pierwszym było umożliwienie białostoczanom korzystania z bezpłatnego i najlepszego sposobu nauki języka poprzez swobodną konwersację przy stoliku w kawiarni, bez względu na wiek i umiejętności. Drugim celem była integracja mieszkańców naszego miasta z obcokrajowcami i mniejszościami narodowymi, wymiana doświadczeń, obopólne poznawanie kultury i tradycji.

W Kawiarni, przy stolikach oznaczonych tabliczkami z nazwami języków, oczekują na Państwa osoby dobrze znające dany język. Są to min. obcokrajowcy: studenci i wolontariusze mieszkający w Białymstoku, nauczyciele, którzy służą pomocą uczącym się. Wiele osób odwiedzających Kawiarnię posługuje się kilkoma językami, stąd oprócz cieszących się popularnością takich jak: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, białoruski, ukraiński były też języki rzadziej spotykane jak fiński, norweski, węgierski, turecki. Jest też stolik esperancki i oczywiście stolik języka polskiego, języka do rozmowy w którym, zachęcani są obcokrajowcy.

Kawiarnia Językowa cieszy się zainteresowaniem i ma wielu stałych bywalców, którzy taką formę nauki uważają za najskuteczniejszą, a kontakt z ludźmi innej kultury i tradycji za najprostszy sposób poszerzenia wiedzy o świecie. Jak twierdził filozof, który zajmował się językiem Ludwig Wittgenstein

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”.

Warto, aby białostoccy seniorzy skorzystali z takiego sposobu kontaktu z różnymi  ludźmi i językami.

Jedna odpowiedź na "Kawiarnia językowa zaprasza seniorów"

Dodaj komentarz
  1. Marianna

    11 lutego 2015 at 23:19

    Byłam tam w listopadzie i mam bardzo miłe wspomnienia. Fantastyczna okazję, aby porozmawiać z osobami z różnych stron świata. Pamiętam Urugwajczyka, który miał niesamowite poczucie humoru. Polecam jako doskonałą formę relaksu.Dzięki za przypomnienie.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.