„Inny wymiar Twojego domu” – część pierwsza

Redakcja Senior białystok realizuje kolejny patronat medialny.

Tym razem jest to „Inny wymiar Twojego domu” – projekt realizowany w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, wśród grupy uczniów klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku.

Projekt składa się z trzech części. Celem części pierwszej pt.: „Dom sztuki”, jest popularyzacja twórczości Alfonsa Karnego w oparciu o stałą wystawę tzw. Galerię Wielkich Polaków. Rzeźby są impulsem do rozważań nad współczesnym znaczeniem słów: patriotyzm, pamięć czy społeczność lokalna. Sens tych pojęć jest przedstawiony uczestnikom dzięki spacerom edukacyjnym oraz warsztatom historyczno-artystycznym z zakresu nowoczesnego patriotyzmu, fotografii, animacji, muzyki czy architektury.

Część druga pt. „Poznajemy nasz dom” polega na odkrywaniu ciekawostek województwa podlaskiego poprzez wyjazdy terenowe, w czasie których dzieci odwiedzą domy osób doskonale wpisujących się we właściwie rozumiany nowoczesny, lokalny patriotyzm.

Część trzecia polega na otwarciu wystawy prac plastycznych uczestników, prezentacji filmu dokumentującego ich działania, oraz filmu animowanego wykonanego w trakcie warsztatów. Dzieci zaśpiewają też piosenkę ułożoną w trakcie warsztatów muzycznych.

Program będzie realizowany w cyklu odbywających się co dwa tygodnie spotkań; relację z nich będzie można śledzić dzięki naszym artykułom.

Pierwszy raz dzieci spotkały się z osobami prowadzącymi zajęcia 13.05.17. Wysłuchały ciekawej historii o drodze Józefa Piłsudskiego do niepodległej Polski, wykonały w glinie głowę Marszałka oraz z pasją wymyślały i lepiły postaci z plasteliny konieczne do mającego powstać filmu animowanego.

Kolejna przygoda czeka je już 27.05.17.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

więcej: www.muzeum.bialystok.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.