Dojlidy – nowoczesna plaża Białegostoku

Plaża nad zalewem Dojlidzkim na rzece Białej służyła od lat mieszkańcom i turystom odwiedzającym Białystok od maja do września. Ponad rok trwały prace remontowe i w końcu maja 2015 roku został otwarty dwukrotnie większy akwen wodny z nowoczesnym Ośrodkiem Sportów Wodnych w Dojlidach.

Powstały nowe budynki, boiska, siłownie na świeżym powietrzu, otwarto też wypożyczalnię sprzętu pływającego a także pawilony gastronomiczne, przebieralnie, natryski, toalety z prawdziwego zdarzenia. Ciekawą inicjatywą jest też wypożyczalnia nart biegowych, dzięki której ośrodek będzie czynny przez cały rok!

Podczas tegorocznych upałów plaża przeżywała prawdziwe oblężenie; ja także tam bywałam niemal każdego dnia aż do późnego wieczora. Korzystałam oczywiście ze zniżki opłat z karty senior 60+. O nudzeniu się nie było mowy, ponieważ do dyspozycji miałam kajaki, rowery wodne, kijki. Korzystałam z siłowni na świeżym powietrzu, która znajduje się w lesie niedaleko kąpieliska.

W Ośrodku Sportów Wodnych w Dojlidach trenują: wyczynowi pływacy, żeglarze i kajakarze. Przy nowo usypanej plaży z piasku przywiezionego znad morza znajdują się dwa boiska jedno do siatkówki, drugie do piłki nożnej.

W lesie powstały ścieżki rowerowe i spacerowe, place zabaw dla dzieci i urządzenia rekreacyjne do ćwiczeń fitness. Znajdują się tam miejsca do grillowania i na ognisko. Jest zrobione pole campingowe na czternaście stanowisk.

Wokół plaży infrastruktura znacznie się poprawiła. Są przystanie dla motorówek i kajaków gdzie każdego wieczoru a nawet dnia młode pary robią sobie sesje zdjęciowe. Powstały również pomosty dla wędkarzy. Zbudowano drogi wewnętrzne, chodniki i parkingi.

W ciągu lata jest tam mnóstwo imprez takich jak: festyn rodzinny, imprezy sportowo-rekreacyjne m.in. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn i piłce nożnej z ogólnopolskim finałem, a także Wybory Miss Lata!

Jedynym mankamentem była nie za dobrze oczyszczona woda! Myślę, że w przyszłym sezonie letnim woda będzie jak kryształ!

Zachęcam wszystkich do korzystania z uroków plaży Miejskiej w Dojlidach, bo naprawdę warto, a otwarta jest przez okrągły rok! Dla każdego się znajdzie coś dobrego!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.