Dawnych wspomnień czar koncert galowy GLORIA

Wisienką na torcie był galowy koncert “Dawnych wspomnień czar”. To podsumowanie jubileuszu X lecia Europejskiego Festiwalu Muzycznego “GLORIA“.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. W szczelnie wypełnionej Auli Magna Pałacu Branickich wystąpili zarówno znakomici soliści o wielkim dorobku artystycznym, jak też młodzi adepci sztuki wokalnej. Dzięki takiej promocji jak uczestnictwo w Festiwalu GLORIA, mają szanse zaistnieć także na światowych scenach. Znakomici soliści tacy jak: Justyna Dyla, Katarzyna Haras-Kruczek, Jolanta Kremer, Roksana Majchrowska, Yuliya Yevtukhovskaja, Teresa Unger, Ryszard Wróblewski, Dariusz Stachura, czy sam mistrz i Dyrektor Festiwalu Aleksander Teliga zaprezentowali różnoraki repertuar. Prócz arii operowych usłyszeliśmy melodie ludowe, pieśni: polskie, rosyjskie i ukraińskie, stare jak świat, za co zebrali gromkie brawa i długotrwałe owacje na stojąco. Solistom towarzyszyła orkiestra “Romantica” pod kierownictwem Anny Barańskiej-Wróblewskiej i Chór Opery Śląskiej w Bytomiu.

Ukoronowaniem wieczoru były podziękowania organizatorom i sponsorom od Dyrektora Festiwalu Aleksandra Teligi, a także słowa uznania od przedstawicieli magistratu, białostockich instytucji kultury czy białostockiego Uniwersytetu Medycznego.

Aleksander Teliga na zakończenie podziękował publiczności i zapewnił, że Festiwal będzie kontynuowany i chciałby go rozszerzyć i propagować w mniejszych miejscowościach, a nawet wsiach Podlasia.

Jak wyznał w wywiadzie dla Kuriera Porannego w 2010 roku:

Sam pochodzę z Ukrainy i być może dlatego te tereny są bliższe memu sercu niż Śląsk.

Brawo organizatorzy! W tym roku osoby, które ukończyły 60 rok życia mogły nabyć bilety na biletowane imprezy za jedynie 20 złotych .

GLORIA na stałe wpisała się w kalendarz białostockich letnich wydarzeń muzycznych. A więc do zobaczenia za rok!


Artykuł powstał w ramach patronatu medialnego redakcji www.senior.bialystok.pl nad X Europejskim Festiwalem Muzycznym GLORIA.

gloria_1_senior_bialystok

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.