Budowa mostu rozpoczęta

Dzięki mikrodotacji FIO seniorzy z redakcji Senior Białystok podjęli próbę realizacji projektu: Seniorzy budują Most Białystok – Suwałki. Czy zdołali postawić pierwsze przęsła? Odpowiedzią jest artykuł zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta w Suwałkach.

We wtorek, 13 września, w ramach programu Seniorzy budują MOST, w Suwałkach gościła redakcja portalu Senior Białystok.

Redakcja spotkała się z Suwalską Radą Seniorów, aby porozmawiać o prowadzonych przez nią działaniach, a także by nawiązać większą współpracę z suwalskimi seniorami. W trakcie spotkania w ratuszu wywiązała się dyskusja o rozwiązaniach i dobrych praktykach senioralnych wprowadzonych w Suwałkach. Białostoczanie odwiedzili też Suwalskie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Ciesielskiej oraz Klub Seniora Centrum przy ul. Kościuszki.

Nad portalem internetowym Senior Białystok w przeważającej części pracują seniorzy: nie tylko panie z redakcji, ale również użytkownicy i użytkowniczki strony. Klikając tutaj można odwiedzić witrynę Senior Białystok. Senior Białystok porusza tematykę bliską osobom starszym. Są tam informacje zarówno o polityce senioralnej, jak również przepisy kulinarne oraz kalendarium wydarzeń, w których warto wziąć udział. Na łamach portalu publikowane są także wiersze, a w komentarzach pod nimi prowadzone są rymowane dyskusje.

Jedna z takich właśnie dyskusji natchnęła redaktorki do stworzenia konkursu literackiego pn. Srebro nie złoto kierowanego wyłącznie do seniorów. Niedawno ruszyła druga edycja tego konkursu, w związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału. Tutaj można znaleźć więcej informacji o konkursie Srebro nie złoto.

Program Seniorzy budują MOST BIAŁYSTOK – SUWAŁKI jest finansowany w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji.


Źródło: Urząd Miejski w Suwałkach

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.