Afirmacje lekarstwo na problemy

Każdemu z Was może przydarzyć się nieprzyjemna sytuacja, wypadek, pech, nieszczęście. Trzeba umieć przejść przez to tzw. „suchą nogą”, pozbierać się, podnieść. Doświadczyłam tego osobiście w ubiegłą środę, jadąc rowerem na spotkanie z koleżankami z redakcji, aby doskonalić nasze kompetencje z zakresu korzystania z technik komputerowych. Postanowiłam wtedy pomóc sobie poprzez afirmacje.


Dla niewtajemniczonych podpowiem, że są to krótkie, pozytywne zdania, które są tak stworzone na poziomie świadomości, by przekonać podświadomość o innym stanie rzeczy niż faktycznie jest. Afirmacje to wszystko, co wypowiadamy i myślimy. Psychologowie twierdzą, że mamy 30 000 myśli dziennie. Jeśli zdajemy sobie sprawę, że każda myśl jest formą afirmacji oznacza to, że świadomie lub nie używamy 30 000 afirmacji dziennie. A co jeśli w znacznej mierze są one negatywne? Pomyśl jak silną energię wytwarzają, wpływając negatywnie, niszcząc nie tylko Twoją szansę na pozytywną odmianę losu, ale też szkodząc Twojemu zdrowiu!

Jeśli wierzymy, że świat wokół nas jest wrogi, to słowa używane w życiu codziennym będą negatywne, pełne narzekań i obwiniania innych o wszystko. Wtedy to blokujemy pozytywną energię, a nasza podejrzliwość i niechęć nie dopuszcza życzliwości innych ludzi. Jeśli odnosimy się do nich nieufnie, sądząc, że kierują się niecnymi pobudkami i uznajemy, że nic dobrego nas nie spotka, wtedy jak magnez zaczynamy przyciągać złą energię i niekorzystne sytuacje.
Staraj się więc myśleć pozytywnie pamiętając, że jakość Twego życia zależy od stanu Twojego umysłu.

Pierwszym krokiem ku temu jest:
– Twoja decyzja, że chcesz się zmienić, porzucić stare, negatywne przekonania,
– Przestań narzekać, jeśli rzeczywiście chcesz coś zmienić, walka przez negowanie jest stratą czasu.
– Kocham i akceptuję siebie, taką/kim, jaką/kim jestem – ta afirmacja jest kluczem do Twojego szczęścia
– Nie narzekaj i każdego dnia po przebudzeniu, dostrzegaj uroki życia.

Bądź cierpliwa/ wy, gdyż pozytywne zmiany w Twoim życiu zależą tylko od Ciebie. Pozytywne afirmacje poprawiają jakość życia, czyniąc je bardziej szczęśliwym, radosnym i rzeczywiście mniej przykrym, jak to miało miejsce w moim przypadku.

Wstając na nogi po wywrotce rowerowej podziękowałam Bogu, że tylko boli mnie palec i pojechałam dalej. Z pozytywnym nastawieniem, nie narzekając, a wręcz powtarzając – będzie dobrze- mimo dokuczliwego bólu uczestniczyłam w szkoleniu. Po powrocie do domu, robiąc zimne okłady cierpliwie czekałam na męża, który był na spotkaniu brydżystów. Afirmując „mam szczęście, że to tylko palec” czułam się rzeczywiście szczęśliwa, że wyszłam z wywrotki, chciałoby się rzec, „obronną ręką”.

Dzisiaj po trzydniowym pobycie w szpitalu, zakwalifikowana do operacji polegającej na „zamkniętej repozycji złamania kciuka i stabilizacji go drutem”, opierając się na afirmacji czuję się zwyczajnie szczęśliwa, nie narzekam, że mam „gips na przedramieniu prawej ręki z ujęciem kciuka”. Pomimo ograniczonej sprawności postanowiłam podzielić się swoim doświadczeniem, aby przekonać Was drodzy Seniorzy, iż warto wierzyć w skuteczność afirmacji, gdyż niewątpliwie pomogą nam one wyeliminować negatywne wzorce zachowań, uczuć i wyobrażeń, które tkwią w podświadomości.

Układając pozytywne afirmacje należy unikać słowa „nie”, gdyż podświadomość nie słyszy słowa „nie”, należy tworzyć je z użyciem własnego imienia, w czasie teraźniejszym (w świecie podświadomości nie istnieje poczucie czasu przyszłego i przeszłego).

Pamiętajcie, że nie ma możliwości, aby afirmacje nie zadziałały, nie były skuteczne. Człowiek z natury dąży do harmonii, dlatego zmiana na pozytywne programy następuje szybko. Afirmacje stanowią doskonałe narzędzie, aby zmienić swoje życie i cieszyć się nim przez wiele lat.

A więc powodzenia w pracy z afirmacjami, które są podstawą pracy z umysłem.


(źródło: „Co to są afirmacje?” mgr. inż. D Ćwiakowskiej z czasopisma Energy Vitae )

5 odpowiedzi na "Afirmacje lekarstwo na problemy"

Dodaj komentarz
 1. Janina

  25 maja 2015 at 13:28

  Marianno, życzę Ci szybkiego powrotu do pełnosprawności.
  Gratuluję postawy.
  Jesteś super, że potrafiłaś o tym tak wspaniale napisać.
  Wracaj do nas szybko bo smutno bez Ciebie.

  Odpowiedz
 2. Seniorka

  25 maja 2015 at 19:28

  Marianno bardzo Ci współczuję.Jednak widzę, że wena twórcza Cię nie opuszcza i możesz pisać.Tak trzymać. Jesteś bardzo dzielna.Do zobaczenia na redakcyjnym spotkaniu.

  Odpowiedz
 3. Janina

  10 czerwca 2015 at 09:31

  Ciąglr próbuję tych afirmacji ale często nie udaje mi się.Pozdrawiam panią serdecznie.

  Odpowiedz
 4. Ula

  14 czerwca 2015 at 18:50

  Świetny sposób na radzenie sobie w codziennym życiu. Warto pamiętać o afirmacjach i zmieniać to jak opowiadamy sobie o tym, kim jesteśmy, jacy są inni ludzie czy jaki jest świat. Ale też nie poprzestawać na samych afirmacjach i dołączyć do tego pozytywne działania!

  Odpowiedz
 5. Marianna

  16 czerwca 2015 at 12:28

  Jestem wdzięczna za wszystkie miłe słowa i rady.Dodawanie otuchy w trudnych chwilach ma dla mnie pierwszorzędne znaczenie. Cenię zwłaszcza te osoby,które w natłoku swoich spraw potrafią znaleźć chęć i energię,aby wesprzeć drugiego człowieka.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.