25 lat WOŚP

15 stycznia 2017 roku zagrała w Białymstoku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 25. Zbierane były środki dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Szefem białostockiego sztabu był Michał Wieteska, kwestowało ok 400 kolorowych wolontariuszy, łaziki marsjańskie Magma2 i RED, skonstruowane przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej i psy goldeny.

Przygotowano duży koncert na Rynku Kościuszki, na scenie pod ratuszem wystąpiły zespoły wykonujące różnorodną muzykę. Wśród nich m.in. Ostrov, Stary Port Białystok, Cassel, Imperium czy Studio Accantus, Klezmafour, RH+ i Waldwick. Gwiazdą imprezy było KSU.

Obchodzimy srebrne wesele, bo Orkiestra gra od 25 lat

– mówił ze sceny Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Trzeba mieć duże serce, żeby pomagać.

W myśl hasła „Cały Białystok gra z Orkiestrą” odbyły się też imprezy towarzyszące. Tegoroczny Pociąg Specjalny WOŚP pojechał inną trasą. Swój bieg rozpoczął w Czeremsze, a stacją końcową była Cisówka. Szynobus SA133 przejechał przez środek Zalewu Siemianówka. Po drodze zatrzymał się w Hajnówce, Gnilcu, Narewce i Siemianówce – zapewniając pasażerom czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Krótkie postoje – także podczas powrotu zapewniły możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu mieszkańcom okolicznych miejscowości.

Od 25 lat Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizuje tzw. „finał wewnętrzny”. W godzinach 12.00 – 19.00 odbył się koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z pracowni MDK, białostockich placówek oświatowych i zespołów tanecznych.  Zespół Rosa Tardia także zagrał z Orkiestrą,

Wzięłam udział wraz z koleżankami w koncercie MDK-u. Zatańczyłyśmy wiązankę tańców flamenco m.in. Bamboleo, Maria Dolores, Garrotin. Po naszym występie wspierałyśmy i podziwiałyśmy przejętych młodych artystów z grup dziecięcych. W trakcie trwania koncertu w MDK-u prowadzone były licytacje orkiestrowych fantów. Była moc atrakcji, a dla spragnionych i zgłodniałych – domowe słodkości i stół ze zdrową żywnością.

O godz. 20.00 wybrałam się na Plac Uniwersytecki aby podziwiać „światełko do nieba”.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, równocześnie w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln zł. Wiadomo, że w tym roku jest to już ponad 22 mln zł.

W przyszłym roku zagramy znowu.

Jedna odpowiedź na "25 lat WOŚP"

Dodaj komentarz
  1. Bieganie Uskrzydla

    21 lutego 2017 at 22:15

    W Warszawie bawiliśmy się na biegowo 🙂 Wspaniała inicjatywa WOŚP. Od lat wspieram tę organizację i zawsze będę kibicować z całych sił, aby można było gospodarować zebranymi pieniędzmi najlepiej, jak to tylko możliwe. Pomaganie drugiej osobie powinno być wpisane w człowieczeństwo. Pozdrawiam, Kamil 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.