2 lata minęły…

Początek roku to zwykle czas na podsumowań, wyciągania wniosków, postanowienia noworoczne i planowanie. Redakcja Senior Białystok stawia w Nowym Roku na doskonalenie i rozwój. Cieszymy się, bo nasza praca została doceniona – strona senior.bialystok.pl została wpisana do ogólnopolskiej „Złotej Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych” – na podstawie decyzji Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Akademia plus 50, która udostępniła stronę i pomoc informatyczną, nasza aktywność dziennikarska znalazła swój profesjonalny kanał informacyjny.

12-osobowa Redakcja Seniora zaczęła pracę w Dzień Babci i Dziadka 21-22 stycznia 2015 r.

Po dwóch latach działalności umiemy już bardzo dużo, ale im więcej potrafimy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jakie możliwości się przed nami otwierają i co nam jest potrzebne do ich realizacji. Nasze plany i potrzeby, przeanalizowane, posortowane i opisane w projektach, zostały za pośrednictwem Stowarzyszenia Szukamy Polski złożone w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Mieście Białystok, oraz do programów grantowych FIO i ASOS. Zamierzamy też wystartować w konkursie Podlaska Marka Roku.

Stawiamy więc w tym roku na dwa kierunki rozwoju.

Po pierwsze rozwój osobisty i warsztatu dziennikarskiego – chcemy lepiej i ciekawiej pisać, robić i przygotowywać do publikacji coraz lepsze zdjęcia oraz opanować sztukę obsługi naszej strony i samodzielnego publikowania, a to dla nas duże wyzwanie technologiczne. Planujemy też intensywnie szlifować język angielski, bo w przyszłości myślimy o współpracy międzynarodowej z seniorami europejskimi.

Po drugie rozwój Redakcji – chcemy dotrzeć do szerszego kręgu czytelników z całego obszaru Podlasia a co za tym idzie zająć się także tematyką senioralną w regionie. W tym celu myślimy o znalezieniu korespondentów czy współpracowników Redakcji w miastach powiatowych naszego województwa i przygotowaniu ich do efektywnej współpracy. Oczywiście będziemy kontynuować i rozwijać współpracę z naszymi białostockimi współpracownikami i chętnie powiększymy ich grono.

Nadal zamierzamy aktywnie uczestniczyć w spotkaniach TechKlubu Białystok i inicjatywach związanych z nowymi technologiami. W marcu szykujemy się do udziału w hackathonie – wspólnej pracy programistów komputerowych z działaczami społecznymi, którzy przekładają ciekawe pomysły służące społeczności na konkretne aplikacje. Nasze pomysły to trzy SENIOR-apki, ułatwiające życie i komunikację ludzi starszych. O szczegółach napiszemy wkrótce.

Nie zaniedbamy oczywiście Konkursu Literackiego SREBRO NIE ZŁOTO – trzecia edycja przed nami. Dwie wcześniejsze edycje konkursu uświadomiły nam, jak wielu seniorów jest zainteresowanych twórczością literacką – nadesłano ok. 100 wierszy i opowiadań.

Nadal będziemy odwiedzać i opisywać ciekawe miejsca, interesujące wydarzenia społeczne i kulturalne, śledzić realizację polityki senioralnej w regionie na podstawie „Programu na rzecz osób starszych w województwie podlaskim na lata 2016-2020” oraz w Mieście – tym bardziej, że powstała właśnie Miejska Rada Seniorów w Białymstoku.

Tak więc rok 2017 zapowiada się dla nas bardzo pracowicie. Trzymamy teraz kciuki, żeby szanowni eksperci dostrzegli w naszych projektach ciekawe, twórcze i społecznie użyteczne walory, a co za tym idzie przyznali nam fundusze na ich realizację. To bardzo nam pomoże w realizacji naszych zamiarów, i przełoży się na jakość i atrakcyjność naszej strony dla CZYTELNIKÓW.

Trzymajcie kciuki z nami 🙂

A oto statystyki naszej strony senior.bialystok.pl  za okres 2 lat:

a) strona zanotowała 47724 wizyt – oznacza to prawie 65 wizyt dziennie.
b) średni czas wizyty na stronie wynosił 3 min i 40 sekund. W czasie tym użytkownicy serwisu średnio otwierali 3,5 stron (artykułów).
c) zanotowano wizyty z 68 krajów, w tym Polska stanowiła 96% – 45819 wizyt.
d) w Polsce zanotowaliśmy wizyty ze wszystkich województw. Z województwa Podlaskiego zanotowano 28303 wizyt.
e) w Polsce zanotowaliśmy wizyty z 489 różnych miast/miejscowości.. Z Białegostoku zanotowano 27471 wizyt.
f) 60,7% użytkowników serwisu miało ponad 55 lat.
g) 80,3% użytkowników serwisu to kobiety.

Jolanta Wołągiewicz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.